Zvýšil se počet zemí, které podporují zavedení mírových sil NATO na Ukrajinu

Počet členských zemí NATO, které schvalují zavedení mírové mise Aliance na Ukrajinu, vzrostl, řekl polský premiér Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki / Zdroj: 24tv.ua

„Už z médií z předchozích dní víme, že tam byly pozitivní reakce z Dánska a Litvy. Dnes mohu říci, že ostatní členské státy vyjádřily svůj souhlas, ale očekávají také určitou podporu a společný hlas ze strany NATO. Zdůrazňujeme také, že by to měla být mise NATO,“ řekl Mateusz Morawiecki v pátek 25. března během návštěvy Bruselu. Informuje o tom RMF24.

NATO / Zdroj: orissapost.com

V Evropské radě byli podle premiéra zástupci zemí, které jsou skeptické k vyhlídce na zavedení mírových sil na Ukrajině. Poradil jim, aby si představili, že „celá Ukrajina se stane Mariupolem, rozbombardovaným městem, odkud jsou lidé nuceni utíkat“.

Mateusz Morawiecki / Zdroj: 24tv.ua

Morawiecki označil počínání Putina a ruských vojáků za barbarské. Zdůraznil, že to umožňuje „prezentovat horší scénáře, takže prezentace tohoto konceptu získává stále příznivější půdu“. Šéf polské vlády dodal, že jinak by státy musely přijmout „desítky milionů uprchlíků“. Mimochodem, nyní nejvíce ukrajinských uprchlíků přijalo právě Polsko.

Save Ukraine – #StopWar / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: JAK PROBĚHL MÍTINK RUSŮ PROTI PUTINOVI V PRAZE: “JSME S CELÝM SVĚTEM PROTI RUSKÉ AGRESI“

PŘIPOMÍNÁME: SAVE UKRAINE: DNES SE BUDE KONAT MEZINÁRODNÍ CHARITATIVNÍ TELEMARATON NA PODPORU UKRAJINY

Share