Zvýšil se počet studentů s poruchami učení: vysokoškoláci kvůli epidemii koronaviru začali častěji navštěvovat psychologické poradny

Epidemie koronaviru měla mnoho negativních dopadů na společnost. Jedním z nich bylo, že studenti vysokých škol začali častěji navštěvovat psychologické poradny. Informuje o tom portál iDNES.cz.

Počet studentů, kteří potřebují psychologickou pomoc v poslední době kvůli epidemii koronaviru vzrostl. Taková situace je například na Mendelově univerzitě v Brně.

Studenti / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je ale třeba říci, že příčinou nejsou jen deprese nebo úzkost, nyní mají studenti problémy se studiem a také mluví o poruchách učení. Pro studenty je nyní těžší se učit.

Podle Veroniky Matějkové z Poradenského centra Mendelovy univerzity mají studenti strach ze selhání, z distanční výuky atd.

Studenti / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Studenty teď zajímá, jak by se mohli lépe učit. Například výrazně vzrostl zájem o trénink studijních strategií. V období epidemie se čtyřnásobně zvýšil počet studentů, kteří chtějí navštěvovat tyto individuální konzultace.

Studenti se obávají, že něco nevědí, že nejsou schopni zvládnout úkol, že nemají motivaci nebo že mají odpor k distanční výuce.

Studenti / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ale psychologové jim pomáhají najít individuální cestu pro každého. Například využívají jejich silné stránky a jejich přednosti a snaží se jednat aktivně. Během konzultací může vysokoškolák najít způsoby, které by mu osobně mohly pomoci vyřešit konkrétní problém.

PSALI JSME: HOROLEZCI NÁHODOU NARAZILI NA DŮM DALEKO V HORÁCH, KDE UŽ 80 LET ŽIJE RODINA BEZ KONTAKTU S CIVILIZACÍ

PŘIPOMÍNÁME: OD PONDĚLÍ SE BUDOU MUSET VŠICHNI PRACOVNÍCI DVAKRÁT TÝDNĚ TESTOVAT: KDO BUDE MÍT NÁROK NA 5 HRAZENÝCH PCR TESTŮ MĚSÍČNĚ

Share