Zralé banány mohu skladovat klidně i dva týdny, nebudou zčernalé: Jak na to

Mnoho takových chytráků, kteří po přečtení názvu článku si řeknou: na co je třeba chránit banány? Cena je za ně dost malá, vždy jsou k dispozici. Kup si pár, dej si a když bude potřeba, koupí se další.

Jenomže když za každým banánem, vejcem nebo kusem mýdla běhat do obchodu, tak život v běhu projde. U nás se snažíme koupit hned víc.

Ve svazku banánů najednou je 6, nebo dokonce 8 kusu ovoce. Někdy je sníme dost rychle, někdy nechceme a oni si leží na stole bez pozorností. Stává se, že na ně vůbec zapomeneme a ovoce postupně se pokryje skvrnami.

Banány / Zdroj: optim1stka.ru

Samozřejmě, že pod kůží jsou stále jedlé, ale již jsou přezrálé, chuť už mají úplně jinou. A zase začíná nějaký rozruch, vyhazovat je škoda, jíst se nechce.

Třeba je přidal do lívanců? Nebo udělat banánový chléba? Nebo ovocný salát? Opět chybí jogurt, pak kvasnice a znovu se musí do obchodu.

Ale jednou jsem se náhodou dozvěděla, jak zachovat banány po dlouhou dobu žluté a stejně chutné. Ale před tím jsem vyzkoušela několik dost neúčinných metod.

Jednou z nich je: musíte si vzít banány, zabalit stonku, kde jsou roztrhané, polyethylenem. Tak minimum po dobu 3 dnů banány zůstává stejné, jak jste je přinesli z obchodu a pak dost rychle banány ztmavly.

Banány / Zdroj: optim1stka.ru

Později mi bylo doporučeno vyměnit polyethylen za kovovou fólii. Řeka se, že tam jsou jiné reakce. Ale ani toto řešení nefungovalo. Proti přírodě se nedá nic dělat, kůže ztmavla.

A jen kamarádka, která šla pracovat do obchodu s potravinami, přinesla z práce účinnou metodu. Po jejích příbězích jsem toho hodně přestala jíst. A pokud jde o banány, musíte udělat následující postup:

* vzít a roztavit trochu vosku nebo parafínu;

* namočit stonky banánu do taveniny a nechte ji ztuhnout;

Banány / Zdroj: optim1stka.ru

Namočit by jste je měli několikrát. Je to tak jednoduché, že? Ale díky tomuto postupu banány zůstávají čerstvé po dlouhou dobu. A co je nejdůležitější, vosk nemá žádný kontakt s jedlou částí ovoce.

PSALI JSME: HÁDALA JSEM SE S MANŽELEM A ABYCH SE ROZPTÝLILA, ROZHODLA JSEM SE JÍT NAKUPOVAT, NO PŘIHODILO SE NĚCO V SKUTKU NEOČEKÁVANÉ

PŘIPOMÍNÁME: ALAIN DELON UDRŽUJE 5 CHOVATELSKÝCH STANIC PRO TOULAVÉ PSY A KOČKY

Share