Znovu jsem otěhotněla měsíc po porodu: Velmi jsem se styděla jít k lékaři

Víte, někdo říkal, že mít hodně dětí neznamená znásobit chudobu. Hodně dětí je bohatství, i když to hloupí lidé nechápou. Škoda, že to ne každý chápe. Škoda, že jsem tomu nerozuměla i já.

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: littleone.com

Celkově jsem porodila druhé dítě a můj doktor přísně řekl: nezapomeňte navštívit ošetřujícího lékaře. Ujistěte se, že si vyberete antikoncepci, těhotenství v příštích třech letech je kontraindikováno. A nejlépe v příštích pěti letech.

Slíbila, že se budeme s manželem opatrní, ale pro mechanickou antikoncepci není recept nutný? Spoléhala jsem na zodpovědnost a zdravý rozum manžela, ale ukázalo se to marně.

Těhotná žena / lustrační foto / Zdroj: youtube.com

Byl to komplikovaný člověk, můj manžel. Měla je doma malé dítě, tak jsem se nechtěla s ním hádat. Vlastně až za tři měsíce po porodu jsem se dostala k gynekologovi a tam se zjistilo, že jsem byla znovu těhotná. A vlastně otěhotněla jsem jen měsíc po porodu.

Samozřejmě, že jsem byla zoufalá, už jsem se loučila se životem, tak přesvědčivě mi to všechno vysvětlili v porodnici.

Těhotná žena/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V důsledku toho jsem se skrýval před všemi s mým těhotenstvím, říkala jsem všem, že mám břicho ještě z posledního porodu, že časem zmizí. A teprve v šestém měsíci se rozhodla jít k lékaři. Mateřskou jsem si zařazován nemusela, vždyť jsem už byla na mateřské.

V poradně byli v šoku: žádné zdravotní problémy nenašli, minulé diagnózy samy zmizely. Bylo to tak lehké těhotenství, že jsem si ani nevzpomněla na toxikózu.

Těhotná žena / Ilustrační foto / Zdroj: babymir.net

Tajemství je, že jsem se smířila s tím, že porod nepřežiju a nechtěla jsem strávit zbytek života v nemocnicích. Starala jsem se o děti, snažila si to s nimi užít naplno.

Teď lituji jedné věci, že jsem se skrývala před všemi, že se chystám narodit třetí miminko. Měla jsem si užívat každou minutu těhotenství a já se schovávala jako zločinkyně. Porod proběhl bezpečně a dcera je v naprostém pořádku.

Matka a dítě / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: KRÁSNÝ PÁR Z GRUZIE VYCHOVÁVÁ KRÁSNÉ DCERY: ZAMILOVALI SI JE VŠICHNI FOLLOWEŘI

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA VYROBILA PRO SVÉHO PSA VLASTNÍ POKOJ: ČTYŘNOHÝ JE Z POKOJÍČKU NAPROSTO NADŠENÝ

Share