Zkušený instalatér řekl, jak se zbavit ucpání v koupelně a umyvadle

Za svůj život jsem stihla bydlet v různých bytech, protože jsem byla studentka, která kombinovala práci se studiem, a tak jsem si pronajímala bydlení. Během té doby jsem si uvědomila, že v domě, ve kterém je mnoho bytů, určitě bude často ucpané potrubí. A je dobré, když se potrubí ucpává v bytě, protože ucpání stoupačky je jedna z nejhorších věcí, která se může stát v bytovém domě.

Ucpané umyvadlo / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

V jednom pronajatém bytě jsem měla sousedy, kteří spláchovali do záchodu všechno možné, aniž by mysleli na následky. Pokaždé, když něco spláchli, začalo mi na záchodě špatně vonět.

I když teď v bytě, kde bydlím, nejsou žádné vážné problémy. Vana a umyvadlo se samozřejmě ucpávají, což mě štve, ale já už vím, jak si s tím poradím. Jakmile všechny chemické a lidové prostředky přestaly tento problém zvládat, obrátila jsem se o pomoc na instalatéra.

Jak vyčistit ucpané umyvadlo / Zdroj: YouTube

Měla jsem štěstí, byl to dobrý odborník a dobrý člověk. On řekl mi tajemství, jak snadno a rychle se zbavit ucpání. Musíte udělat to:

Do potrubí umyvadla nebo vany je nutné nasypat 4 polévkové lžíce sody, pak přidat 500-600 ml devítiprocentního octa. Tyto složky budou reagovat a reakce bude trvat asi 5 minut.

Jak vyčistit ucpané umyvadlo / Zdroj: topfakty.com

Pak musíte nalít 1,5-1,7 litru vroucí vody.

Takové čištění odstraní všechny ucpaní a účinek bude trvat dlouhou dobu.

Jak vyčistit ucpané umyvadlo / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: NEBÝT UCPANÉHO DŘEZU, NIKDY BYCH NEZJISTILA, ŽE MĚ MANŽEL PODVÁDÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZKUŠENÝ INSTALATÉR PROZRADIL, JAK RYCHLE A SNADNO VYČISTIT UCPANÉ UMYVADLO

Share