Žena v 90 letech pracuje jako modelka: Jak vypadala v mládí

V moderním módním průmyslu se časové rámce postupně posouvají a modelky mohou pracovat déle. Ještě před 20–30 lety byla taková svoboda nepřijatelná: 30 let byl limit pro kariéru modelky. Existuje však jedna dáma, která ještě v 70. letech prolomila všechny stereotypy.

Carmen Dell’Orefice je 90letá modelka, která si neplánuje vzít time out.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: youtube.com

Budoucí hvězda se narodila v New Yorku v roce 1931. Její otec byl profesionální houslista, ale jeho inteligentní povolání mu nezabránilo opustit manželku a malou dceru. Matka vychovávala Carmen sama.

Třicátá léta v Americe nejsou nejlepší roky. Zuřila Velká hospodářská krize, práce a peníze velmi chyběly a rodina Carmen žila téměř pod hranicí chudoby. Dívka žila týdny v internátní škole, kde byla tři jídla denně.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: voprosnayra.ru

Navzdory obtížím Carmen studovala na baletní škole a snila o tanci na jevišti. Matka svou dceru nepodporovala, nazývala dívčiny nohy ploutvemi a samu Carmen ošklivým káčátkem.

Když bylo Carmen 14, asistent fotografa z časopisu Vogue dívce nabídl focení. Muž uviděl na ulici teenagerku a okamžitě si uvědomil, že dívka má potenciál.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: voprosnayra.ru

V 16 letech se Carmen poprvé objevila na obálce Vogue. Stále je jednou z nejmladších modelek na obálce tohoto časopisu. Ale samotné Carmen se ta fotka vůbec nelíbila a mladá kráska při pohledu na ni dlouho plakala.

Carmen Dell’Orefice má podle standardů Vogue ideální postavu. Žena si celý život nedovolovala, aby se její postava měnila.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: voprosnayra.ru

Od roku 1945 do roku 1963 Carmen neustále pracovala. Chodila na přehlídkovém mole, jezdila na služební cesty, fotografovala pro módní časopisy. Její plat se zvýšil z pár dolarů na 25 za hodinu, a to byly dobré peníze.

Ve 32 letech se kráska rozhodla ukončit kariéru modelky. Chtěla odejít na vrcholu, věnovat se více manželovi a vychovávat dceru. Jak její agent předpovídal, Carmen se vrátila.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: voprosnayra.ru

V 70. letech se dostala na módní přehlídku s Normanem Parkinsonem a toto setkání změnilo její svět. Na svůj věk vypadala úžasně a nebyl důvod se vzdávat toho, co milovala. Do této doby se modelce rozpadlo třetí manželství a její dcera už dávno vyrostla.

Carmen se nikdy nehnala za mládí a neskrývala ani své šedé vlasy. Udělala ze svého účesu svou vizitku. Její kariéra začala znovu.

Carmen Dell’Orefice / Zdroj: voprosnayra.ru

Za více než 40 let modelingové kariéry dokázala spolupracovat s Dior, Vogue, Rolex a byla tváří kosmetiky Lancaster. Napsala knihu o svých vzletech a pádech a k jejím 80. narozeninám se v New Yorku konala výstava na její počest.

Carmen Dell’Orefice je už 90 let, před kamerami téměř nepózuje, ale plánuje se dožít 100 let.

PSALI JSME: KRISTINĚ JE JIŽ 15 LET. JAK SE MODELKA ZA TA LÉTA ZMĚNILA

PŘIPOMÍNÁME: NEUVĚŘITELNĚ KRÁSNÁ AUSTRALSKÁ MODELKA ZE SÚDÁNU DOBÝVÁ SÍŤ NOVÝMI FOTOGRAFIEMI

Share