Zeman vyzval primátora Prahy k rezignaci a prozradil důvod: Zdeněk Hřib prezidentovi odpověděl a nabídl mu stejný krok

Hlava státu Miloš Zeman se prostřednictví otevřeného dopisu obrátil na primátora Prahy Zdeňka Hřiba kvůli situaci v pražské dopravě. Podle prezidenta Hřib by měl vyhlásit stav nebezpečí ve hlavním městě a přemýšlet také o svém odchodu. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Zeman je přesvědčen, že situace je kritická a ještě se nikdy nic podobného v Praze neodehrávalo.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Důvodem dle slov prezidenta je „amatérský přístup“ k opravám silnic, což komplikuje život mnoha řidičů. „Hlavní město naprosto dopravně paralyzované, což již zdaleka není jen tématem pražským, ale vzhledem k významu metropole i tématem celonárodním,“ uvedl ve svém psaní Zeman a dopis nechal zveřejnit. Ten si můžete přečíst zde.

Prezident žádá po primátorovi, aby situaci napravil, omluvil se za své chyby o zvážil také rezignaci. Kromě toho by se Praze prý měl vyhlásit stav nebezpečí.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Nejvíce Zemanovi vadí situace v ulicích Zenklová a Veselská, kde mimo auta stojí i MHD.

Hlava státu však zmínila i úspěchy Zdeňka Hřiba ve funkci primátora jako například výpůjčka kol zdarma či slevu na vstupné do Muzea vidlí.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Hřib Zemanovi ale také veřejně odpověděl a řekl, že by prezident také mohl zvážit svou rezignaci, jelikož nehájí zájmy České republiky například v kauze s výbuchy ve Vrběticích, ve které je zapleteno Rusko.

Problémy s dopravou vznikli před několika týdny kvůli opravám silnic. Práce nebyly ukončeny do konce léta a nyní to pociťuje řada řidičů.

Nakonec Hřib vytkl Zemanovi stav rekonstrukce dálnice D1, která se stále opravuje. Požádal proto prezidenta, aby vyzval k rezignaci ministra dopravy, který je za to odpovědný.

Podle primátora Prahy Zeman dokonce využil leteckou dopravu k návštěvě Brna místo cesty autem po D1. „Tato prezidentova cesta mimochodem stála po započítání amortizace letadla cca 450 tisíc korun,“ prozradil Hřib.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PŘIPOUŠTÍ MOŽNOST ZAVEDENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: OPATŘENÍ ALE PODLE NĚJ NEBUDOU PLOŠNÁ

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU U DĚTÍ: KUBA JAKO PRVNÍ ZEMĚ SVĚTA ZAČALA OČKOVAT MALÉ DĚTI PROTI KORONAVIRU

Share