Andrej Babiš připouští možnost zavedení opatření proti koronaviru: opatření ale podle něj nebudou plošná

Předseda vlády Andrej Babiš v úterý uvedl, že vláda očekává, že se počet případů nákazy zvýší. Nyní je zvláštní pozornost věnována Karlovarskému kraji. Podle premiéra, když bude třeba zpřísnit opatření, budou lokální. Informuje o tom web iDNES.cz.

Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že nyní je situace v nemocnicích jiná než v březnu nebo loni v říjnu. Počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem se trochu zvýšil.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Počet nových případů nákazy v pondělí byl 391, minulé pondělí to bylo 240. Kvůli tomu se zvýšilo i reprodukční číslo.

Nejhorší situace je nyní v Karlovarském kraji. V průměru bylo v tomto kraji 33 nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Na druhém místě je Praha, na třetím Jihočeský kraj. Nejlepší je situace v Královéhradeckém kraji, konkrétně za posledních 7 dní tam bylo 8 případů nákazy na 100 tisíc obyvatel.

V nemocnicích k pondělí leželo 82 hospitalizovaných pacientů s koronavirem, z nichž 12 je ve vážném stavu. Před týdnem leželo v nemocnicích 60 pacientů.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Sousední Rakousko také nehodlá zavádět plošná opatření. Podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze možná budou uplatňovat opatření proti lidem, kteří nedostali vakcínu, pokud se zhorší situace v nemocnicích.

PSALI JSME: OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU U DĚTÍ: KUBA JAKO PRVNÍ ZEMĚ SVĚTA ZAČALA OČKOVAT MALÉ DĚTI PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: TENTO SVĚT OPUSTIL FOTBALISTA JEAN-PIERRE ADAMS: 39 LET STRÁVIL V KÓMATU PO CHYBĚ NEZKUŠENÉHO LÉKAŘE PŘI OPERACI

Share