Zeman a Fiala se zúčastnili summitu NATO: „Řada států zdůrazňovala potřebu pokračovat v sankcích,“ uvedl premiér

Premiér Petr Fiala a prezident Miloš Zeman se on-line zúčastnili summitu NATO. Předseda České vlády novinářům řekl, že členské státy hodlají Ukrajinu podporovat, invaze Ruské federace je nepřijatelná. Informuje o tom ČTK.

Petr Fiala řekl, že členské státy severoatlantické aliance hodlají bránit své území v případě ohrožení. Během summitu se také diskutovalo o tom, že by bylo možné vyslat vojenské kontingenty na východní hranice NATO.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády uvedl, že prezident Miloš Zeman podpořil sankce proti Rusku a dokonce hovořil o tom, že by měly být tvrdší. Hlava státu hovořila o vyloučení Ruska ze SWIFTu.

„Řada států zdůrazňovala potřebu pokračovat v sankcích, některé zmiňovaly i systém SWIFT, což je důležité,“ řekl Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Domnívá se také, že by demokratické státy měly sankce zpřísnit. Česko by proto mělo hledat spojence, kteří by měli stejný postoj k této situaci.

Podle něj řada spojenců hovořila o potřebě posílit finanocvání obrany. Jedná se především o evropské země, které jsou členy aliance. Dodal, že s aliancí nyní začalo intenzivněji spolupracovat také Švédsko a Finsko.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala také řekl, že obvykle na summitech Severoatlantické aliance zastupuje Česko prezident Miloš Zeman. Tentokrát ale hlava státu přizvala i premiéra, protože nyní jsou zástupci české politické scény spolu.

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ LIDÉ SI MYSLÍ, ŽE RUSKÁ AGRESE NA UKRAJINĚ MŮŽE BÝT ZAČÁTKEM TŘETÍ SVĚTOVÉ: GENERÁL PETR PAVEL SE VYJÁDŘIL K TÉTO SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: TAŤÁNA MAKARENKO DOSTALA SMUTNOU ZPRÁVU Z UKRAJINY: MODELKA PROMLUVILA, CO SE STALO S JEJÍM BRATREM

Share