Někteří lidé si myslí, že ruská agrese na Ukrajině může být začátkem třetí světové: generál Petr Pavel se vyjádřil k této situaci

Nyní mnoho lidí z celého světa sleduje, co se děje na Ukrajině. Ve čtvrtek ráno začala invaze ruské armády na území Ukrajiny. Politici demokratického světa už tyto kroky Moskvy odsoudili. Severoatlantická aliance však nehodlá posílat vojenské kontingenty na pomoc ukrajinské armádě. K této situaci se vyjádřil armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Píše o tom web eXtra.cz.

NATO podle něj nemůže přehodnotit svůj postoj k tomu, že nepošle vojenské jednotky na pomoc Ukrajině, protože aliance nemůže porušit mezinárodní právo.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

V rozhovoru pro eXtra.cz uvedl, že NATO je organizací kolektivní bezpečnosti. To znamená, že aliance brání členské státy NATO.

Vojenské jednotky aliance proto nemohou válčit na území suverénního a nezávislého státu. NATO může bránit pouze členské státy, ale Ukrajina takovým státem není, a tak se aliance snaží pomoci jiným způsobem.

Ukrajinský voják/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua

Řekl také, že členové aliance chápou, že válka NATO a Ruské federace hrozí jadernou válkou. Dodal, že to chápe i vedení Ruska.

Petr Pavel předpokládá, že Vladimir Putin chce ovládnout celou Ukrajinu. Ruský prezident nechce, aby Ukrajina byla v budoucnu členem NATO.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Pokud se mu podaří realizovat své plány na Ukrajině, je možné, že Rusko bude v budoucnu určitou hrozbou pro pobaltské státy. Znovu ale zdůraznil, že všichni chápou nebezpečí jaderné války.

Někteří lidé říkají, že konflikt na Ukrajině může být začátkem třetí světové války. Podle generála to ale není pravda.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

„To by musel prezident Putin a lidé kolem něho opravdu rezignovat a obětovat všechno na tuto kartu, protože třetí světová válka by znamenala sebezničení,“ řekl pro eXtra.cz Petr Pavel. Ve třetí světové válce by nikdo nevyhrál, takže si nemyslí, že by o tom rozhodlo vedení Ruska.

PSALI JSME: Z METRA SE STÁVAJÍ BUNKRY: UKRAJINCI NOCUJÍ V METRU A DOUFAJÍ, ŽE TAM BUDOU V BEZPEČÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NA UKRAJINĚ SE BOJUJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII CELÉHO SVĚTA“: MILOŠ VYSTRČIL PROHLÁSIL, ŽE MUSÍME PODPOROVAT UKRAJINU

Share