Zda je možný vznik vládní koalice hnutí ANO a ODS: Petr Fiala tuto situaci komentoval

Nějakou dobu se diskutuje o tom, že by po volbách mohlo hnutí ANO sestavit vládu s ODS. Dříve o tom hovořil například bývalý předseda strany Zelených Matěj Stropnický, nedávno to řekl i předseda ČSSD Jan Hamáček. Mluvil o tom, že postupně se prý tyto dva politické subjekty stávají bližšími. Informuje o tom web eXtra.cz.

Jan Hamáček předpokládá, že po volbách vznikne koalice hnutí ANO a ODS, řekl to ve vysílání CNN Prima News. Předvolební koalice se podle něj po skončení voleb rozpadnou.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Koalici SPOLU tvoří tři strany, a to ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Šéf sociálních demokratů věří, že po volbách bude nejsilnější z těchto tří právě Občanská demokratická strana.

Podle něj je nyní vidět, že dochází ke sblížení ODS a hnutí ANO, řekl, že je třeba věnovat pozornost výrokům politiků z těchto dvou stran.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda občanských demokratů Petr Fiala však podobné informace odmítá.

„Žádná jednání mezi ANO a ODS o vládě neprobíhají. SPOLU chce volby vyhrát a sestavit vládu, která po osmi letech zastaví devastaci ČR,“ řekl Petr Fiala pro Blesk.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že problémy v zemi nemohou řešit ti, kvůli kterým tyto problémy vznikly. Proto podle něj Jan Hamáček jen straší lidi a připomněl mu, že právě ČSSD je v koalici s ANO už 8 let.

Stejný názor má i předseda horní komory Parlamentu a místopředseda ODS Miloš Vystrčil. Odmítá informace, že by jejich strana mohla spolupracovat s Andrejem Babišem.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Domnívá se, že předseda ČSSD říká podobné věci s cílem poškodit předvolební koalici SPOLU.

PSALI JSME: SVOU KRÁSOU BERE DECH: JAK VYPADÁ POSLEDNÍ BELMONDOVA DCERA, KTERÁ JE MLADŠÍ NEŽ JEHO VNUČKA

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ PŘIPOUŠTÍ MOŽNOST ZAVEDENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: OPATŘENÍ ALE PODLE NĚJ NEBUDOU PLOŠNÁ

Share