„Zatím je to jedna velká nula“: Alena Schillerová zkritizovala vládu za nedostatečnou pomoc lidem a řekla, jak zvládnout krizi

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová tvrdí, že vláda vůbec nepomáhá lidem. Kabinet Petra Fialy bývalá ministryně financí kritizuje již dlouhodobě. Nyní také prozradila, jaká opatření by schválila pro zvládnutí aktuální krize. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Není divu, že opoziční politik kritizuje vládu za vše, co se dá a Schillerová není výjimkou. Poslankyní vadí, že stále nebyl prezentován energetický balíček a neví, jaké jsou jeho parametry.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Zavedená opatření se Schillerové nezamlouvají a vadí jí, že se na pětitisícový příspěvek na dítě stále čeká. Pustila se i do snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 1,5 koruny. Lidé to prý nepocítili a nafta a benzin poté zdražily ještě víc.

„Zatím je to jedna velká nula,“ zhodnotila pomoc vlády lidem místopředsedkyně hnutí ANO.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Následně politička uvedla, jaká opatření by sama zavedla pro zvládnutí krize. Chtěla by mít zastropované ceny pohonných hmot jako v Chorvatsku, kde benzín je levnější než v ČR. Zmínila se i o možnosti ještě více snížit DPH.

Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová uvedla, že vláda hledá cesty, jak se nezadlužovat a řešit příjmy. „Náš recept je dohodnout se na solidárním příspěvku, jako to dělá Velká Británie,“ prohlásila politička a dodala, že tyto peníze by se využily pro podporu domácností.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho podotkla, že vláda valorizuje životní a existenční minimum, což má vliv na různé státní podpory.

Dále vláda připravila pomoc v rámci příspěvku na bydlení, který může dostát až 200 000 lidí. Zvyšují se důchody, rodiny s příjmy pod 1 milion korun dostanou příspěvek 5 000 korun na dítě.

PSALI JSME: VĚTŠINA POSLANCŮ A SENÁTORŮ BY PODPOŘILA ZAVEDENÍ EURA: JAK VIRTUÁLNÍ HLASOVÁNÍ PROBÍHALO A JAKÉ JSOU JEHO VÝSLEDKY

PŘIPOMÍNÁME: EXMANŽELKA PAVLA NEDVĚDA OSLAVILA 48. NAROZENINY: JEJÍ DCERA UKÁZALA SPOLEČNOU FOTKOU, VYPADAJÍ JAKO SESTRY

Share