Zástupci koalice SPOLU představili témata své kampaně: „Tyto volby mají jedno zásadní téma,“ uvedl Fiala

Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP09) představila témata kampaně před volbami do dolní komory Parlamentu, které by se měly konat v říjnu. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Tyto volby mají jedno zásadní téma. Jsou o tom, jestli ČR porazí populismus a extremismus, anebo odejde sama poražená,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle jejich hesla, které bylo na vizuálu jejich politické síly, by měli zastavit hrozbu. Tam byly vyobrazeny předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, předseda Komunistické strany Vojtěch Filip a také šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Šéf ODS dodal, že jejich političtí oponenti chtějí, aby se Česko posunulo na východ a že podkopávají demokracii v naší zemi.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Také podle něj populisté a extremisté chtějí, aby Češi byli nevzdělaní, protože pak bude snadněji vládnout. Dodal, že nezná takové lidi, kteří by chtěli žít v Rusku.

Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové současný premiér zadlužují zemi. Říká, že současná vláda půjčuje peníze od budoucích generací Čechů a že to může vést náš stát k bankrotu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Šéf lidovců Marian Jurečka upozornil, že v Česku byly v době epidemie koronaviru zavřeny školy nejdéle. Příští měsíc chtějí mluvit s lidmi ve všech krajích o budoucnosti naší země.

Zástupci koalice v minulosti tvrdili, že nechtějí zvyšovat daně a že hodlají zlepšit stav veřejných financí. Také chtějí provádět digitalizaci, podporovat zemědělství a posílit školství.

Lídři koalice SPOLU / Zdroj: youtube.com

Podle nich Česko patří na západ, nikoli na východ, takže směřování jejich koalice je prozápadní.

Podle posledních průzkumů se podpora koalice SPOLU pohybuje kolem 21 procent. Zhruba stejný rating má koalice Pirátské strany a hnutí STAN. Lídrem zůstává hnutí ANO. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

PSALI JSME: LADISLAV DUŠEK PROMLUVIL O POČTECH OČKOVANÝCH OSOB, KTERÉ SE NAKAZILI KORONAVIREM: ŠÉF ZDRAVOTNICKÝCH STATISTIKŮ ŘEKL, KDY SE BUDE SITUACE ZHORŠOVAT

PŘIPOMÍNÁME: „NEJLEPŠÍ VEČER MÉHO ŽIVOTA“: NÁMOŘNÍK HLEDÁ DÍVKU, KTEROU POTKAL PŘED 40 LETY

Share