„Nejlepší večer mého života“: námořník hledá dívku, kterou potkal před 40 lety

Edwardovi Martinovi je nyní 64 let. Když ale zavře oči, znovu se vidí jako 22letý námořník, loď kterého vylodila v přístavu Hull, kde v klubu pod romantickým názvem “ Romeo a Julie“ potkal dívku svých snů jménem Katrina Jarvis.

Jediná fotografie, na které je zachycená i Katerina / Zdroj: metro.co.uk

Ten večer  speciálně pro americké námořníky uspořádali večírek. Edward a Katrina se bavili, hodně tančili a komunikovali. Když přišel čas se rozloučit, Edward nabídl Katrině, že ji doprovodi domů. Na verandě domu se dívka zeptala, jestli se nechce znovu setkat a námořník s radostí souhlasil, píše Metro.co.uk..

Námořník hledá ženu / Zdroj: goodhouse.ru

Následující večer přišel Edward za Katrinou domů. Mluvili, dívali se na televizi, drželi se za ruce a v jednom okamžiku dívka položila hlavu na rameno námořníkovi a usnula. Ráno Edward opustil město kvůli službě a o Katrině už nic neslyšel. Uplynuly roky, ale námořník nikdy nemohl zapomenout na to setkání.

„Měla měkký, uklidňující hlas,“ vzpomíná Edward. „Vypadala trochu osaměle, ale usmívala se tak, že nebylo možné se usmát také.“

Edward když byl mladý / Zdroj: metro.co.uk

Edward o ní nikdy nikomu neřekl. A co mohl říct o dívce, se kterou se znal jen 12 hodin? Edward ani neznal její věk, jen jméno a místo práce  a velmi litoval, že se nezeptal na domácí adresu, aby jí mohl psát dopisy.

Později se muž oženil, ale manželství trvalo jen dva roky. Podle Edwarda nebyl s manželkou šťastný, je jí však vděčný za děti, které mu už darovaly vnuky. Nedávno se na muže znovu zaplavily vzpomínky na mládí a on se rozhodl najít Katrin.

Edward nyní / Zdroj: metro.co.uk

Bývalý námořník se obrátil na uživatele Facebook a nechal na oficiální stránce města Halla zprávu, že hledá dívku, vzpomínky o ní žijí v jeho srdci již 40 let.  Jeho příspěvek okamžitě upoutal pozornost obyvatel města, kteří zanechali stovky komentářů. Někteří obdivovali příběh páru, jiní soucítili s Edwardem a další lide napsali, že znají někoho jménem Katrina a slíbili pomoc.

Čekání je jediné, co Edwardovi zbývá. Hledání na sociálních sítích ho už přivedlo ke starým přátelům námořníkům, s nimiž společně sloužil u námořnictva. Muž doufá, že síla Internetu dříve či později pomůže najít i Katrinu.

PSALI JSME: BABIČKA V 99 LETECH SE STALA TVÁŘÍ KOSMETICKÉ SPOLEČNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: „VYPADÁ JAKO BABIČKA“: SHARON STONE ZKLAMALA FANOUŠKY FOTKOU BEZ LÍČENÍ

Share