Základna NATO v Česku: Marian Jurečka řekl, v jakých městech by mohla být

V posledních dnech se začalo diskutovat o tom, kde by v Česku mohla být základna NATO. Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) by asi mohla být ve východní nebo střední části země. Informuje o tom TN.cz.

Šéf resortu práce v neděli pro CNN Prima News řekl, kde by mohla být případná základna Severoatlantické aliance v Česku. Jmenoval dvě města, a to Přerov a Mošnov.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ale to byly jen jeho teoretické úvahy, toto téma by musela projednat ještě vláda. Podle něj to budou ministři projednávat, ale diskuse se také uskuteční ve Sněmovně.

Na svém Twitteru v neděli také napsal, že diskuse nezačala. Dodal ale, že Česko by mělo posílit svou bezpečnost. Jedním ze způsobů, jak by to bylo možné realizovat, je podle něj základna NATO.

Podle Moravskoslezského hejtmana Ivo Vondráka (ANO) by se toto téma mělo projednat. Na svých sociálních sítích napsal, že pokud se současná politika Ruské federace nezmění, nemáme moc jiných možností.

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) říká, že taková diskuse bude trvat dlouho. Pro TV Nova vysvětlil, že to není příliš jednoduché, protože vyžaduje mnoho různých kroků. Řekl ale také, že je třeba hledat všechny cesty, jak zajistit bezpečnost země a obyvatel.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Náměstek Olomouckého hejtmana Jan Šafařík (Spojenci-Koalice pro Olomoucký kraj) na Twitteru napsal, že by „základna NATO Přerovu slušela“.

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se také domnívá, že by bylo dobré, kdyby se v Česku objevila základna Severoatlantické aliance. Senátor Jiří Drahoš (za STAN) má podobný názor.

Jana Černochová / Zdroj: youtube.com

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) plánuje po Velikonocích letět do USA. Chtěla by toto téma probrat s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem.

PSALI JSME: LEOŠ MAREŠ SE ZNOVU POCHLUBIL SVOU KRÁSNOU DCERKOU: CO ZDĚDILA PO SVÝCH RODIČÍCH MALÁ ALEX

PŘIPOMÍNÁME: DANIEL KREJČÍK PŘEKVAPIL FOTKOU “PORODNICKÉHO BALÍČKU”: HEREC PROMLUVIL O PŘÍPRAVĚ NA DOMÁCÍ POROD

Share