Ursula von der Leyenová: Neexistují slova, která by popsala to, co jsem viděla v Buči

Ukrajinci bojují nejen za svou suverenitu a územní celistvost, ale i za evropské hodnoty, za demokracii a humanismus. Oznámila to v sobotu ve Varšavě během dárcovské akce Stand Up For Ukraine předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Ursula von der Leyenová ve městě Buča/ Zdroj: YouTube

„Včera jsem byla v Kyjevě, navštívila jsem Buču. Neexistují slova, která by popsala hrůzu, kterou jsem viděla v Buči. Je to ošklivá tvář Putinovy ​​armády, která rozpoutala teror proti lidem. A pociťuji velký obdiv k našim odvážným ukrajinským přátelům, kteří proti tomu bojují. Bojují v naší válce. To je náš boj, který teď vedou.

Protože Ukrajina bojuje nejen za svou suverenitu a celistvost, ale i o odpověď na otázku, zda bude silnější demokracie, nebo bude dominovat autokracie…“ uvedla šéfka Evropské komise.

Ursula von der Leyenová ve městě Buča/ Zdroj: YouTube

Poznamenala, že Evropané společně s kanadským premiérem Justinem Trudeauem a polským prezidentem Andrzejem Dudou brání svou vlastní svobodu, což znamená, že brání Ukrajinu.

Ve městě Buča/ Zdroj: YouTube

„Chceme zmobilizovat celý svět na pomoc uprchlíkům žijícím v Ukrajině i v zahraničí. Doufám, že se připojí hodně lidí,“ dodala Ursula von der Leyenová.

Ursula von der Leyenová ve městě Buča/ Zdroj: YouTube

Osobně poděkovala polskému prezidentovi Dudovi za uspořádání dárcovské akce v Polsku a připomněla, že Polsko přijalo už více než dva miliony uprchlíků z Ukrajiny.

Ursula von der Leyenová ve městě Buča/ Zdroj: YouTube

Psali jsme:„Je to úžasné miminko“: Leoš Mareš poprvé ukázal celou tvář krásné dcery

PSALI JSME: NA CELOSVĚTOVÉ KAMPANI STAND UP FOR UKRAINE SE VYBRALO VÍCE NEŽ 10 MILIARD EUR

PŘIPOMÍNÁME: „CHCEME, ABY TO SKONČILO CO NEJDŘÍVE“: BORREL VYZVAL ZEMĚ EU, ABY UKRAJINĚ POSKYTLY VÍCE ZBRANÍ

Share