Zájem o volby je tentokrát rekordní v zahraničí: kde je nejvíc zájemců

Mnozí čeští občané, kteří žijí v jiných zemích, a také ti, kteří v této době cestují, začali volit na ambasádách od čtvrtka. Resort zahraničí uvádí, že letos je zájem o volby rekordní. Píšou o tom Novinky.cz.

O získání voličských průkazů požádalo 2 418 lidí. To je podstatně více než vroce 2018, kdy se konali volby hlavy státu.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na zvláštních seznamech voličů je evidováno zhruba ještě 12 tisíc voličů.

Spoluobčané letos volí pro jednoho z kandidátů z Ústeckého kraje, kde mezi sebou bojují předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek mohli čeští občané hlasovat v Brazílii a Argentině, volby tam začaly dříve, důvodem byl časový posun. Vše by však mělo skončit do 14 hodin v sobotu, stejně jako v Česku.

Nejvíce Čechů mohou odevzdat své hlasy v Londýně, tam by mohlo jít na ambasádu 1 137 lidí. V Bruselu jich je 864, v Sydney 578, Bratislavě 556.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Při volbách do dolní komory Parlamentu v roce 2017 v zahraničí odhlasovalo téměř 10,5 tisíce lidí. Každý čtvrtý z nich tehdy odevzdal svůj hlas pro TOP 09 a každý pátý pro Pirátskou stranu.

Mohlo by vás zajímat: Selena Gomez znów zaczęła randkować. Fani nie mają już cienia wątpliwości. Kto jest nowym partnerem gwiazdy

PSALI JSME: CELEBRITY JDOU K VOLBÁM: NĚKTEŘÍ NAZNAČILI, KOHO PODPORUJÍ, JINÍ S HUMOREM VYZVALI LIDI, ABY ŠLI DO VOLEBNÍCH MÍSTNOSTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „VŽDYCKY SE VÁM BUDE SNADNĚJI USÍNAT, KDYŽ BUDETE VĚDĚT, ŽE JSTE ZDRAVÍ”: ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ SDÍLELA FANOUŠKŮM VÝSTRAHU

Share