Zahájení registrace na očkování proti koronaviru: registrace začne 15. ledna a bude zatím dostupná pro lidi nad 80 let

15. ledna v 8 hodin ráno začne registrace na očkování proti koronaviru, uvedl to předseda vlády Andrej Babiš. Pro registraci budou k dispozici dva způsoby, a to prostřednictvím webu crs.uzis.cz nebo volání na číslo 1221. Přihlásit se zatím budou moci jen lidé starší 80 let.

Při registraci budou moci lidem starším 80 let pomoci jejich příbuzní nebo někteří další lidé. S tím jim mohou pomoci i jejich praktičtí lékaři.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Možná bude povolena registrace také v lékárnách, toto téma je ještě diskutováno. Ale pro potvrzení registrace osoba bude muset mít u sebe mobilní telefon.

Zatím se ale jedná jen o registraci, kdy začne očkování, zatím není známo. Celkem je plánováno očkovat v první fázi zhruba 830 tisíc lidí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V první fázi očkování dostanou vakcínu lidé starší 80 let, senioři žijící v domovech důchodců a také všichni zdravotníci.

Lékař / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také už je známo, že ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský podal demisi. Učinil tak poté, co se na internetu objevily informace, že byli očkováni zaměstnanci ústavu i jejich příbuzní.

Informoval o tom šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný. Předseda vlády Andrej Babiš dodal, že podobné případy by se neměly opakovat a že nikdo nebude něco takového tolerovat.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jako první informoval o tom, že zhruba tisíc dávek vakcíny bylo poskytnuto zaměstnancům ústavu a jejich příbuzným, portál Seznam Zprávy.

PSALI JSME: VAKCÍNA PRO PŘÍBUZNÉ ZAMĚSTNANCŮ STÁTNÍHO ÚSTAVU: JAROSLAV FLEGR SE DOMNÍVÁ, ŽE TI, KTEŘÍ TO UDĚLALI, BY MĚLI BÝT PŘÍSNĚ POTRESTÁNI

PŘIPOMÍNÁME: MAJITEL UMOŽŇUJE STOVKÁM NÁJEMCŮM NEPLATIT NÁJEM, ABY MOHLI UTRATIT PENÍZE ZA ZÁKLADNÍ PŘEDMĚTY

Share