Vakcína pro příbuzné zaměstnanců státního ústavu: Jaroslav Flegr se domnívá, že ti, kteří to udělali, by měli být přísně potrestáni

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr uvedl, že pokud skutečně někdo poskytl vakcínu lidem mimo prioritní skupiny, měl by být přísně potrestán. Byla to jeho reakce na informaci, že vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisíc dávek vakcíny mezi své zaměstnance a jejich příbuzné. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima News.

Portál Seznam Zprávy jako první informoval o tom, že zaměstnanci Státního zdravotního ústavu dostali vakcínu a dostali ji prý i někteří jejich příbuzní.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Jaroslav Flegr uvedl, že údajně už bylo zneužito tisíc dávek vakcíny. Lidé, kteří tak učinili, by podle něj měli být přísně potrestáni.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle strategie očkování by první vakcínu měli dostat lidé z rizikových skupin i zdravotníci. Vakcína by podle něj mohla pomoci snížit počet úmrtí na koronavirus.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Zaměstnanci Státního zdravotního ústavu jsou zdravotnickým personálem. Mluvčí ústavu Klára Doláková popřela informaci, že příbuzní zaměstnanců ústavu mohli vakcínu dostat. Vakcínu dostali laboratorní a technické zaměstnanci i někteří další pracovníci.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Opoziční strany nyní chtějí, aby situaci vysvětlil ministr zdravotnictví Jan Blatný a předseda vlády Andrej Babiš.

Ústav zaměstnává zhruba 450 zaměstnanců, ale je mezi nimi jen několik desítek lékařů. Mluvčí serveru ale uvedla, že ústav byl odhodlán očkovat všechny své zaměstnance, kteří zajišťují základní fungování ústavu.

Lídři opozičních stran se k tomu vyjádřili na Twitteru. Napsali o tom předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala a lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Skupin lidí, kteří mají první prioritu v očkování v Česku, je kolem 700 tisíc. To znamená, že jde o zdravotníky a také o lidi starší 80 let. Řekl to ministr zdravotnictví Jan Blatný.

PSALI JSME: S MINIMÁLNÍ MZDOU VYROSTLY ZARUČENÉ MZDY I U JINÝCH PROFESÍ: NEJVYŠŠÍ SKUPINA SE DOSTALA NAD 30 TISÍC KORUN

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: VE STŘEDU LABORATOŘE ZAZNAMENALY 10854 NOVÝCH PŘÍPADŮ NAKAŽENÍ KORONAVIREM, INDEX PES KLESL NA 75 BODŮ

Share