„Žádná nová vlna neprobíhá“: Václav Klaus vyzval kabinet, aby nechal lidi na pokoji

Druhý český prezident Václav Klaus vyzval vládu i další zodpovědné lidi, aby přestali strašit lidi. Mluvil o tom, že se v poslední době znovu hodně diskutuje o zhoršení epidemické situace v zemi. Exprezident koronavirus prodělal, ale se k opatřením proti němu staví zdrženlivě. Píšou o tom Novinky.cz.

Václav Klaus si nemyslí, že by současný počet případů nákazy koronavirem každý den mohl být považován za zhoršení epidemické situace.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Také se mu nelíbí, že se opět začalo mluvit o možném zpřísnění opatření. Podle jeho názoru „žádná nová vlna epidemie neprobíhá“.

Bývalý prezident upozornil například na to, že nyní je v nemocnicích hospitalizováno jen 30 lidí s touto nemocí a z toho jen 2 osoby jsou ve vážném stavu.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Není proto rád, že místo konstruktivních a uklidňujících projevů opět slyšíme „hrozby“. Rád by konečně slyšel nějaká pozitivnější slova.

Kromě toho vyzval vládu Andreje Babiše, aby nechala lidi na pokoji a umožnila jim normálně žít.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V poslední době se častěji mluví o možném zpřísnění opatření kvůli nárůstu epidemických ukazatelů v posledních týdnech. Počet nových případů nákazy začal před týdnem prudce narůstat.

Kabinet i ministerstvo zdravotnictví se snaží lidi přesvědčit, aby se šli naočkovat. Odborníci neustále opakují, že je to nejlepší cesta k návratu do normálního života a že je to nejlepší ochrana těla.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch řekl , že předpokládá, že od začátku podzimu už nebude preventivní testování na koronavirus hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Nyní má člověk nárok na bezplatný antigenní test jednou týdně a také na 2 PCR testy za měsíc.

PSALI JSME: KOALICE SPOLU NECHCE ZVYŠOVAT DANĚ: JAKÝM ZPŮSOBEM HODLAJÍ ZLEPŠIT STAV STÁTNÍHO ROZPOČTU

PŘIPOMÍNÁME: „MÁM DOLE ŠEST KILO“: PO ZIMNÍ HOSPITALIZACI SE DALIBOR JANDA POPRVÉ OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI

Share