Začíná filmový festival v Karlových Varech: přijedou zahraniční herci a režiséři a účastníci budou sledovat film Zátopek

V Karlových Varech je dnes první den filmového festivalu, který se koná již 55 let. Obvykle se koná v červenci, ale kvůli koronaviru organizátoři festival přesunuli na srpen. Večer si účastníci festivalu budou moci prohlédnout film Zátopek ve Velkém sále hotelu Thermal. Píše o tom ČTK.

Mezinárodního filmového festivalu se zúčastní i zahraniční herci, režiséři a producenti. Tak například na zahajovacím ceremoniálu Křišťálový globus převezme britský herec Michael Caine.

Filmový festival v Karlových Varech / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na festivalu bude oceněn i americký herec a režisér Ethan Hawke. Přítomný bude tam také americký herec Johnny Depp, nicméně tam přijde jako producent. Oceněn bude i legendární český režisér Jan Svěrák.

Letos bude festival jiný než v předchozích letech, protože budou fungovat opatření proti koronaviru. Například bude menší počet filmů, ve vnitřních prostorech bude nutné mít roušku a také lidé potřebují mít potvrzení o bezinfekčnosti.

Johnny Depp / Zdroj: youtube.com

Také tam budou moci lidé navštívit místa pro testování a očkování. Nutno říci, že loni se kvůli epidemii filmový festival v Karlových Varech nekonal.

Celkem bude mít festival 32 premiér, kromě toho se letos představí i dokumentární filmy.

Filmový festival v Karlových Varech / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Účastníci festivalu budou moci sledovat například nový film Zátopek, jehož režisérem byl David Ondříček. Film vypráví o životě legendárního běžce Emila Zátopka a jeho setkání s australským rekordmanem Ronem Clarkem.

PSALI JSME: SHODILA NEUVĚŘITELNÝCH 15 KILOGRAMŮ: JAK SE ZMĚNILA ZNÁMÁ HEREČKA JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ

PŘIPOMÍNÁME: CO BUDE DÁL S EVAKUOVANÝMI AFGHÁNCI V ČESKU: „NEJPRVE JE POTŘEBA DOTÁHNOUT DO KONCE TY VĚCI, KTERÉ SE TÝKAJÍ DOKUMENTŮ,“ UVEDL HAMÁČEK

Share