WHO reagovala na Macronova slova o boji kvůli vakcínám proti covid-19

Svět bojuje proti koronavirové infekci, nikoli proti lidem. Oznámil to 26. března na briefingu Bruce Aylward, hlavní poradce generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO).

 

Emmanuel Macron / Zdroj: youtube.com

 

Takto komentoval slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o nové válce proti vakcínám proti covid-19: „Jsme ve válce, světoví vůdci mají pravdu. Toto je válka proti viru, ne proti sobě. Máme společný cíl – porazit virus. Je tu hodně napětí, někdy i přátelský oheň, to je podstata takového boje. Ale máme společný cíl, který můžeme dosáhnout jen společně,“ řekl Bruce Aylward.

 

Zdravotnický personál / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dříve téhož dne Emmanuel Macron na tiskové konferenci následující po prvním dni virtuálního summitu EU uvedl, že Evropa čelí „novému typu světové války“ kvůli opatřením přijatých Ruskem i Čínou v oblasti dodávek vakcín proti covid-19. Podle francouzského vůdce se Rusko i Čína se snaží „získat vliv prostřednictvím dodávek vakcín“.

 

Virtuální summit EU / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Francouzský prezident dále poznamenal, že do konce léta se Evropa stane kontinentem, který „produkuje největší počet vakcín“. Věří, že zvýšení výroby vakcín umožní Evropě zajistit si kolektivní imunitu.

Kreml nesouhlasil s prohlášeními francouzského prezidenta o údajném vedení „vakcínové války“ Ruska a Číny.

 

Zdravotnický personál / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Tiskový mluvčí ruského prezidenta, Dmitrij Peskov poznamenal, že Moskva nikdy nepolitizovala a nepolitizuje téma očkování proti covid-19. Peskov připomněl, že Rusko začalo vyrábět vakcíny jako první, a nyní zvyšuje tempo očkování svých občanů.

 

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Rada Ruské federace poznamenala, že Macronova prohlášení lze označit za projev nekalé soutěže. Podle Sergeje Tsekova, člena mezinárodního výboru horní komory parlamentu, Evropa pomocí politických opatření brání registraci ruské vakcíny Sputnik V v EU.

 

PSALI JSME: PETR GAZDÍK PROHLÁSIL, ŽE VLÁDA SITUACI NEZVLÁDÁ: POSLANEC ANO MARTIN KOLOVRATNÍK PROSÍ LIDI JEŠTĚ TROCHU VYDRŽET A PROMLUVIL O CHYBÁCH KABINETU

PŘIPOMÍNÁME: MUSÍME VYDRŽET DO VELIKONOC: ROMAN PRYMULA ŘEKL, KDY BUDE MOŽNÉ ZAČÍT ROZVOLŇOVAT OPATŘENÍ

Share