Vystrčil zvažuje ústavní stížnost: myslí si, že vláda nemohla nouzový stav prodlužovat a svým jednáním poškozuje Sněmovnu

Vyhlášení nouzového stavu je znovu v ohrožení. Předseda Senátu Miloš Vystrčil totiž uvedl, že přemýšlí o stížnosti u Ústavního soudu. Je přesvědčen, že vláda nemohla stav nouze vyhlašovat.

Není ale jisté, jestli se politik na Ústavní soud obrátí. Vystrčil nyní řeší, jestli bude mít dostatek podpisů. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Vláda své rozhodnutí argumentovala žádostí hejtmanů a stav nouze prodloužila o další dva týdny od pondělí. Podle nich stav ohrožení v krajích nestačí.

Kabinet tak tvrdí, že je to nová skutková podstata pro vyhlášení stavu nouze. S tím souhlasí i šéf Senátu.

„Je ale otázkou, jestli to vláda mohla udělat, anebo ne. Já si myslím, že nikoliv,“ prohlásil Vystrčil s tím, že by pak Sněmovna neměla možnost nouzový stav zrušit, protože vláda by mohla vyhlásit další.

Politik zdůraznil, že se tento problém více týká Poslanecké sněmovny, která je v tomto případě poškozená a měla by právě ona přemýšlet o ústavní stížnosti.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Vystrčil vládu již upozornil zasláním dopisu. Podle něho kabinet však na jeho varování nereagoval.

Právník Petr Němec se již obrátil k Městskému soudu v Praze a podal trestní oznámení. Je přesvědčen, že jednání vlády je protiústavní a škodí podnikatelům.

PSALI JSME: NOUZOVÝ STAV NEKONČÍ: VLÁDA NAŠLA CESTU K JEHO PRODLOUŽENÍ A ZAČNE PLATIT JIŽ V PONDĚLÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA UVEDL, ŽE AKTUÁLNÍ VLÁDNÍ RESTRIKCE NEJSOU DOSTAČUJÍCÍ: ŘEKL, KOLIK LIDÍ MUSÍ BÝT MĚSÍČNĚ OČKOVÁNO, ABY JSME SITUACI ZVLÁDLI

Share