Vypadal jako živý kaktus: malé štěně zachránili a našli pro něj nový domov

Nepříjemné setkání se stalo minulý měsíc v Arizoně: malé štěně plemene čivava narazilo na obrovský kaktus. Setkání proměnilo štěně v podobu kaktusu.

Štěně / Zdroj: goodhouse.ru

Štěně ale mělo velké štěstí: všiml si ho hodný člověk, který nedokázal projít kolem psa v nesnázích. Hodný člověk předal zraněné štěně, které dostalo jméno Charlie, do péče místní služby pro kontrolu zvířat. Služby pro kontrolu zvířat zase požádali o pomoc dobrovolníky, kteří zaplatili léčbu štěněte na veterinární klinice „Druhá šance“.

Charlie / Zdroj: goodhouse.ru

Štěně nakonec dostalo potřebnou pomoc! K úlevě od bolesti dostal sedativum a poté začali trny po jednom odstraňovat. Operace byla velmi obtížná, protože trny byly po celém malém tělíčku (štěně vážilo jen 2,5 kilogramu): v tlamě, poblíž očí, v tlapkách. Po zákroku bylo štěně ponecháno na pozorování další dva dny.

Charlie / Zdroj: YouTube

Jakmile se lékaři ujistili, že je Charlie v bezpečí, převezli ho na dočasné bydlení k hodné rodině. Zde byla štěněti poskytnuta veškerá nezbytná pooperační péče a bylo zajištěno, aby se Charlie nenudil.

Charlie / Zdroj: goodhouse.ru

Poté lékaři zjistili, že štěně šťastně uniklo všem zdravotních problémům a šťastný Charlie byl připraven odejít do nového domova. Nezbývalo než najít pro něj slušnou rodinu. Charlie byl poslán do adopčního centra.

Stačilo jen pár hodin a rozkošný pes už odjel do nového domova poblíž útulku, ve Scottsdale.

PSALI JSME: IRSKÝ PREZIDENT POSKYTL ROZHOVOR SPOLU SE SVÝM ŠTĚNĚTEM A BYLA TO CHYBA: PES UKRADL POZORNOST VEŘEJNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: „ADOPTOVALA JSEM HO, PROTOŽE HO NIKDO NECHTĚL“: DÍVKA SE SPŘÁTELILA S NEOBVYKLÝM ŠTĚNĚTEM

Share