Vyměnila vlastní vnoučata za nového manžela: Nechápu, proč se lide vdávají, když už jsou v důchodu

Nechápu lidi, kteří se vdávají po šedesátce. Je láska v tomto věku možná? Nemůžete prostě komunikovat? Proč se lidé v důchodu musí ženit se a vdávat se?

Starší pár / Zdroj: topfakty.com

Moje matka a otec žili spolu dvaatřicet let. Ale ve věku 64 let můj otec zemřel. V 60 letech moje matka ovdověla. Podporovali jsme ji, dokonce se přestěhovala k nám. S manželem žijeme ve velkém domě, vychováváme dvě děti: holku a chlapce. Maminka mi začala pomáhat: vařila jídlo, uklízela, prala.

Chodila pro děti v školu a pak s nimi chodila na kroužky. Moje dcera chodí na malování a zpěv a můj syn na bojová umění. Upřímně řečeno, moje matka mi velmi usnadnila život. Můj manžel a já jsme mohli pracovat bez obav o děti.

Starší pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Myslela jsem, že je s námi šťastná. Manžel se k mé tchyni chová dobře, není mezi nimi žádné nepřátelství ani hádky. Všechno je v pořádku. Ale jednoho dne moje matka řekla, že místní klub bude mít večer pro osamělá lidí a ona chce jít.

Hned jsem to nepochopila, protože nedávno se rozloučila s manželem a už spěchá na rande? Nemohla jsem to pochopit, ale nic jsem jí neřekla.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Večer se moje matka vrátila v dobré náladě. Řekla, že interakce s ostatními lidmi ji opravdu baví. Jako by s ní vůbec nemluvíme. Nebyla to ale poslední návštěva večera pro nezadané.

Začala ho navštěvovat každé úterý. To pro nás znamenalo, že nemohla mého syna odvést na bojové umění. Musela jsem se domluvit v práci a odejít o půl hodiny dříve, abych ho stihla tam odvést.

Starší pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Tyto výlety do klubu se mi nelíbily. Ale moje matka tam chodila i nadále. Tam potkala muže. Podle ní je její spřízněnou duší. Co to znamená, já nerozumím. Maminka s ním začala často komunikovat, chodili po městě, do parku, a dokonce i do kina. Ale je jí 60 a chodí na rande. No, myslela jsem, že brzo to skončí.

Ale jednoho dne se moje matka rozhodla se mnou promluvit a zeptala se mě, jak bych reagovala, kdyby se provdala. Byla jsem v šoku. Co znamená vdát se? Je ale vdova, že? Má nás a vnoučata, proč by měla? Z nějakého důvodu tím jsem svou matku urazila. Beze slova odešla a nevrátila se ani večer. Ani mi nezavolala a nevolala jsem jí také.

Starší pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Měsíc jsme spolu nemluvili. Byla jsem naštvaná, nechtěla jsem dělat první krok. Nechala mě o samotě se dvěma dětmi, ona ví, že mám takovou práci, že nemám čas na domácnost. A k tomu ještě i kroužky mého syna a dcery.

Před týdnem zavolala a řekla, že je vdaná. A co ode mě očekávala? Gratulaci? Zradila mého otce, rozhodla se být ve stáří mladou ženou? Vyměnila vnoučata a mě za nějakého muže. Jak s ní pak mám komunikovat?

Rodina / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: TEENAGEŘI NAŠLI V KRABICI VE SNĚHU OPUŠTĚNÉ MIMINKO: VENKU BYLO 20 POD NULOU

PŘIPOMÍNÁME: „TEHDY JSEM NEVĚDĚL, KDO TO JE“: KRÁLOVSKÝ FOTOGRAF SDÍLEL EXKLUZIVNÍ FOTOGRAFII KATE MIDDLETON

Share