Vojtěch prozradil, jaká opatření se mohou v Česku zavést, pokud epidemie začne posilovat

V posledních dnech se počty nakažených koronavirem zvyšují a naplňují se tak predikce odborníků, kteří říkali, že k tomu dojde s návratem dětí do škol. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je ale přesvědčen, že situace je stále dobrá a prozradil, jaká opatření by se mohla zavést, pokud by se nákaza šířila rychleji.

Jednalo by se ale údajně o „režimová opatření“, která nyní na stole ale nemá. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V Česku od loňského prosince bylo aplikováno již více než 11,5 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Obě dávky dostalo 5,84 milionu lidí a tendence očkování silně klesá. Zájemců je čím dál méně. Snížilo se ale i reprodukční číslo z 1,47 na 1,38, které ukazuje, kolik v průměru pozitivně testovaný člověk nakazí kolem sebe lidí.

Odborníci nyní varují, že se na podzim čísla budou jenom zvyšovat. Dle Vojtěcha vláda má pro tento případ připravená některá opatření, aby se zmírnilo šíření covid-19. Nyní se ale neuvažuje o jejich schválení.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„V prvé řadě by to byla režimová opatření, to znamená širší povinnost nošení ochrany dýchacích cest,“ prohlásil šéf resortu s tím, že by se také možná zavedla širší povinnost prokázání bezinfekčnosti.

Dalším možným opatřením je omezení počtu osob na hromadných akcích. Pořadatelé se ale prý nesmí obávat, protože zatím nic na stole není. Lístky tak mohou dál prodávat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch však nevyloučil, že k omezením v budoucnu dojde a situace se musí pečlivě sledovat.

PSALI JSME: PŘEDVOLEBNÍ PRŮZKUM UKÁZAL, JAKÉ STRANY SE DOSTANOU DO SNĚMOVNY: HNUTÍ ANO STÁLE DRŽÍ PRVNÍ PŘÍČKU

PŘIPOMÍNÁME: JANA MALÁČOVÁ NAVRHUJE ZVÝŠIT PLATY STÁTNÍCH ZAMĚSTNANCŮ O PEVNOU ČÁSTKU: O KOLIK BY MOHLY VZRŮST JEJICH MZDY

Share