Jana Maláčová navrhuje zvýšit platy státních zaměstnanců o pevnou částku: o kolik by mohly vzrůst jejich mzdy

Šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová plánuje projednat plošné zvýšení mezd všech státních zaměstnanců. Navrhuje zvýšení pro všechny o 3 tisíce Kč. Pokud by takový návrh byl schválen, muselo by se na něj vynaložit z rozpočtu zhruba 20 miliard Kč. Píšou o tom Novinky.cz.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně navrhuje jít cestou pevné částky, aby lidé jednoznačně dostali peníze, je to její návrh na valorizaci mezd státních zaměstnanců. Návrh budou muset projednat ministři.

„Nesouhlasím s tím, že by se mělo přidávat jen některým. Chceme jít cestou 3 tisíce všem státním zaměstnancům, nikoliv procentuálně,“ uvedla Jana Maláčová v pořadu Otázky Václava Moravce.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministryně tvrdí, že tímto způsobem by bylo možné více pomoci nízkopříjmovým zaměstnancům, mezi něž patří kuchaři nebo uklízečky.

Podle ní by na to bylo potřeba zhruba 20 miliard Kč ze státního rozpočtu. Ale také řekla, že asi třetina z těchto peněz by se vrátila do rozpočtu ve formě odvodů.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

V blízké budoucnosti budou ministři diskutovat o tématu valorizace platů státních zaměstnanců. Návrh Jany Maláčové bude pravděpodobně také projednán, není však známo, zda bude schválen.

Místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová uvedla, že se obává, že by se plánované navýšení netýkalo sociálních pracovníků či zdravotníků. Obává se také, že by mohly být sníženy odměny.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Dodala, že v budoucnu za to zaplatí všichni, zatím však není jasné, jak přesně to dopadne.

PSALI JSME: ANDREA VEREŠOVÁ PO DOVOLENÉ U MOŘE VYRAZILA NA MOLO: JAKÉ ŠATY MĚLA NA SOBĚ ZNÁMÁ MODELKA

PŘIPOMÍNÁME: PAVLÍNA LUBOJATZKY PO SILNÉM HUBNUTÍ ZNOVU PŘIBRALA: ZNÁMÁ KUCHAŘKA PROMLUVILA, PROČ SE TO STALO

Share