Vojtěch promluvil o své politické kariéře a o chybách svých nástupců: zmínil se také o nabídce odjet do Finska

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch promluvil o tom, jak podle sebe zvládl boj s koronavirem, a co by poradil svým nástupcům. Řekl také, co plánuje do budoucna a odsoudil chování politiků, kteří dorazili na party kmotra Petra Bendy v Teplicích v rozporu vládními nařízeními. Informuje o tom web blesk.cz.

„Nelituji, že nejsem na pozici ministra, ani toho, že jsem do toho šel,“ uvedl bývalý ministr. Dodal, že zhoršení epidemické situace předpokládal, ale nemyslel si, že to bude tak výrazné. Zdůraznil ale, že se to může týkat i jiných zemí.

Adam Vojtěch / Zdroj: YouTube

Vojtěch souhlasí s ministrem Janem Blatným, který by chtěl opatření rozvolnit v případě poklesu počtu hospitalizovaných v nemocnicích. Mohlo by se to stát až v polovině února.

Tento parametr Adam Vojtěch považuje za klíčový, protože nemocnice jsou vyčerpané a zdravotníci čelí silnému tlaku.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Následně bývalý ministr uvedl, že se před Vánocemi mělo rozvolňovat mnohem opatrněji. Právě to vytkl svým nástupcům. Podle Vojtěch na jaře se rozvolňovalo postupně a vždy se sledovalo, jak situace vyvíjí otevření každého segmentu.

Vojtěch potvrdil, že na podzim kandidovat do Sněmovny nebude a jeho politické angažmá skončí. Rozhodl se prý už dávno a nic měnit neplánuje.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

O plánech do budoucna exministr moc mluvit nechce, ale říká, že rád slouží veřejnosti. Nevyvrátil ani nabídku být velvyslancem ve Finsku. „Je to spekulace, takže se k tomu nemohu vyjádřit,“ dodal.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch přiznal, že má nyní klidnější život ve srovnání s tím, kdy pracoval na ministerstvu. Nyní může více času strávit se svou manželkou. Když pracoval trávil prý v práci šestnáct až osmnáct hodin denně. Teď ale říká, že rozumí, jak je rodina důležitá.

PSALI JSME: ŘADA ZEMÍ VOLÁ PO OBNOVENÍ CESTOVNÍHO RUCHU: JAKO VÝCHODISKO NAVRHUJÍ COVIDPAS, KTERÝ ALE MÁ MNOHO RIZIK

PŘIPOMÍNÁME: MOŽNÉ OMEZENÍ SETKÁVÁNÍ V RODINÁCH: JAN BLATNÝ OZNÁMIL, ŽE MÁ ZÁLOŽNÍ PLÁN V PŘÍPADĚ RYCHLÉHO ŠÍŘENÍ NOVÉ MUTACE KORONAVIRU

Share