Vláda zpřísňuje protiepidemická opatření: koho se dotknou a kdy začnou platit

Dosluhující vláda projednala nová opatření proti koronaviru. Nově bude povinné nošení respirátoru, kde se nachází více než 50 žáků či studentů. Mimo jiné ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dodal, že od 15. listopadu bude povinné testování pro zaměstnance v lůžkové péči, kteří kontaktují s pacienty a nemají očkování. Informuje o tom web idnes.cz.

Mimořádná opatření také projedná vládní rada pro zdravotní rizika. Uvedl to premiér Andrej Babiš.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vláda se rovněž zabývala dávkami, které by domácnostem vynahradily zdražování energií. „Energie není obyčejná komodita. To není ani chleba ani jogurt, máme dodavatele poslední instance,“ prohlásil předseda vlády a vyzval ministra obchodu Karla Havlíčka, aby se obrátil na Evropskou komisi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kabinet také rozhodl, že příští rok porostou platy státních pracovníků a veřejné sféry. Základ jejich platů by se měl navýšit o 1400 Kč od ledna.

Růst platů bude stát kolem 16 miliard korun. Navýšení by se mělo týkat i bezpečnostních sborů. Vláda to ale projedná samostatně.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Před časem ale možný budoucí ministr financí Zbyněk Stanjura řekl, že nová vláda toto navýšení platů zruší, pokud ho Babišů kabinet odsouhlasí.

Ministryně financí Alena Schillerová však řekla, že to je závazek vlády a budoucí kroky jsou politickou odpovědnosti nové vlády.

PSALI JSME: PRYMULA PROZRADIL, KDE SE LIDÉ NEJČASTĚJI NAKAZÍ KORONAVIREM: EPIDEMIOLOG PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE RESTAURACE TO NEJSOU

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI BUDOU VOLIT PŘEDSEDU SNĚMOVNY: KANDIDÁTKOU JE MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ, ALE TENTO POST BY CHTĚLO ZÍSKAT I HNUTÍ ANO

Share