Vláda uvažuje o rouškovném i letos: na ministerstvu práce řekli, jaké jsou šance, že důchodci dostanou přidáno nad rámec valorizace

V příštím roce se dle návrhů vlády důchody zvýší v průměru o 2,9 %. O dalším jednorázovém finančním příspěvku se zatím jenom jedná. Rozhodnout by se mělo nejspíš v létě. Nyní na ministerstvu práce a sociálních věcí prozradili v jaké fází se jednání nachází. Píše o tom web tn.nova.cz.

Od 1. ledna se důchody zvýší o zákonnou valorizaci, která v průměru činí 450 Kč. Předpokládá to takzvaný konvergenční program schválený kabinetem.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce Jana Maláčová však prosazuje zvýšení penzí nad rámec valorizace a doufá, že porostou ještě víc.

Loni důchodci dostali mimo jiné tzv. rouškovné ve výši 5 000 korun. Rozpočet to stálo kolem 15 miliard korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Finanční příspěvek pro seniory byl hojně kritizován opozicí. Maláčová ale nyní uvedla, že uvažuje o dalším rouškovném, které by se zaplatilo ještě v tomto roce.

Ministerstvo uvádí, že pro ně je jednou z priorit právě růst důchodů. Jestli ale penzisté dostanou mimořádný finanční příspěvek se v tuto chvíli neví.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Proto se nyní jedná o tom, jakým způsobem budou důchody navýšeny nad rámec zákonné valorizace. Ministryně hledá možnosti a jednou z nich je právě rouškovné.

Před časem Maláčová říkala, že příspěvek navrhne, pokud t o bude potřeba a sociální demokracie tento krok loni považovala za úspěšný.

PSALI JSME: NEBUDEME POSÍLAT DŮCHODCE S MOTYKOU NA POLE: MALÁČOVÁ OKOMENTOVALA VÝROK KALOUSKA O DŮCHODECH A BRAMBORÁCH

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM ZASTÁNCEM TOHO, ABY ROUŠKY BYLY DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU“: ADAM VOJTĚCH PROMLUVIL O ROUŠKÁCH VE ŠKOLÁCH A MOŽNÉM OČKOVÁNÍ U DĚTÍ

Share