Nebudeme posílat důchodce s motykou na pole: Maláčová okomentovala výrok Kalouska o důchodech a bramborách

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová komentovala vyjádření bývalého ministra financí a jednoho ze spoluzakladatelů strany TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten mluvil o důchodech s jistou nadsázkou. Ministryně byla rozhodně nespokojená s tím, že exministr prý posílá seniory na pole s motykou. Píše o tom CNN Prima News.

Miroslav Kalousek v rozhovoru pro CNN Prima News řekl, že nyní je situace s veřejnými financemi rozhodně složitá. Podle něj by bylo nutné lépe zajistit kvalitní zdravotní péči.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Tehdy s nadsázkou řekl, že pokud člověk nebude mít velký důchod, tak se trochu omezí a bude moci například pěstovat brambory na své zahrádce.

Upozornil, že pokud nebude zajištěna kvalitní zdravotní péče, bude to určitě špatné, protože nebude možné ji vypěstovat na své zahradě.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Právě toto vyjádření pobouřilo Janu Maláčovou. Na svém Facebooku se rétoricky zeptala bývalého ministra financí, kde v takovém případě by měly pěstovat brambory ti důchodci, kteří žijí v panelácích.

„Ti lidé celý život pracovali a my je budeme ještě v pětaosmdesáti posílat na pole s rýčem a s motykou? To snad ne!“ uvedla Jana Maláčová.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Zajímala se také o to, co by mohl ještě důchodcům radit ohledně zdražující energie.

Vláda ve středu rozhodla, že kromě zákonné valorizace zvýší důchody ještě o 300 Kč měsíčně. Ministerstvo práce spočítalo, že na to bude v následujících třech letech potřeba 32 miliard a 600 milionů Kč.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Jana Maláčová také vysvětlila, odkud na tyto účely může stát peníze vzít. Například říká, že by měly začít platit daně nadnárodní korporace, na začátku by to mohla být digitární daň.

PSALI JSME: “NĚJAKÁ VAKCÍNA MĚ NEMŮŽE ROZHODIT”: EVA DECASTELO PROMLUVILA, JAK SE CÍTÍ PO OČKOVÁNI PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: „TAKOVÝ NÁRŮST PLATŮ NELZE POVAŽOVAT ZA PŘIJATELNÝ“: ANDREJ BABIŠ NAVRHUJE ZMRAZENÍ PLATŮ POLITIKŮ A SOUDCŮ PRO PŘÍŠTÍ ROK

Share