Vláda schválila návrh na zmrazení platů politiků: Karel Havlíček prozradil, kdy by mohlo dojít k projednání tohoto návrhu ve Sněmovně

Vláda schválila návrh na zmrazení platů politiků, ministři ho chtějí projednat ve Sněmovně ještě před volbami. Chtějí, aby se 5. října, pár dní před volbami, konala mimořádná schůze dolní komory Parlamentu. Uvedl to po jednání vlády ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Píše o tom CNN Prima News.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„Je třeba říct, že je to návrh pana premiéra s tím, že je naším zájmem, aby to šlo do Sněmovny v prvním čtení,“ řekl na tiskové konferenci Karel Havlíček.

Podle něj to není nic nového, o tématu se už několikrát mluvilo. Ministři chtějí, aby to bylo schváleno před volbami. Návrh se bude týkat jen politiků, nikoli soudců.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Pokud by návrh nebyl schválen, podle stávajících pravidel by platy politiků v roce 2022 stouply o 6 procent.

Na určitou nespravedlnost ohledně platů ve veřejném sektoru při projednávání tohoto tématu upozornily odbory.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V polovině léta vláda rozhodla, že zmrazení platů ústavních činitelů a soudců lze považovat za platové restrikce vůči soudcům.

Minulý návrh nebyl schválen, protože by mohl výrazně ovlivnit finanční situaci soudců. To by mohlo ovlivnit celou soudní moc, zejména její nezávislost.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kabinet měl tehdy k podobnému návrhu neutrální postoj. Zmrazení platů politiků ale ministři byli ochotni podpořit, takže nový návrh je jiný než ten předchozí.

PSALI JSME: PODLE ADAMA VOJTĚCHA BY ROUŠKY MOHLY BÝT ZRUŠENY: KOLIK LIDÍ BY SE MĚLO NECHAT NAOČKOVAT, ABY K TOMU DOŠLO

PŘIPOMÍNÁME: NÁRŮST NELEGÁLNÍ MIGRACE: ZA TŘI DNY PŘEPLULO LAMANŠSKÝ PRŮLIV VÍCE NEŽ 400 MIGRANTŮ

Share