Vláda postupně rozvolňuje opatření: Rastislav Maďar řekl, kdy si možná sundáme respirátory

Vláda plánuje postupně zmírňovat opatření proti koronaviru. Například od čtvrtka 10. února se lidé, kteří chtějí navštívit restauraci nebo hospodu, nemusí prokazovat certifikátem o vakcinaci. 19. února by se měl zvýšit povolený počet účastníků na hromadných akcích. Předseda vlády Petr Fiala předpokládá, že ještě v březnu bude nutné nosit respirátory, ale další opatření budou asi rozvolněna. Odborníci ale říkají, že ani povinnost nosit respirátory nebude trvat dlouho. Informuje o tom server TN.cz.

Rastislav Maďar / Zdroj: youtube.com

„Mohli bychom začít opouštět respirátory, postupně, ne všude najednou, někdy v polovině března,“ řekl pro Českou televizi epidemiolog Rastislav Maďar.

Předpokládá, že epidemiologická situace se bude dále zlepšovat. Nemyslí si, že by mohlo dojít k nejhoršímu scénáři vývoje pandemie.

Rastislav Maďar / Zdroj: youtube.com

Viroložka Ruth Tachezy si myslí, že už v létě budou obyvatelé Česka pravděpodobně moci chodit venku bez respirátorů a roušek.

Ruth Tachezy / Zdroj: youtube.com

Podle ní možná lidé budou muset na hromadných akcích ještě zakrývat ústa a nos, ale věří, že i to už v létě nebude povinné.

Tachezy pro Českou televizi uvedla, že vakcinace zůstává velmi důležitá a že je třeba se očkovat. Dodala, že pokud by bylo očkováno více lidí, možná by některá opatření, jako třeba nošení respirátorů, byla zrušena ještě dříve.

Ruth Tachezy / Zdroj: youtube.com

Kabinet postupně rozvolňuje opatření proti koronaviru. Lidé, kteří chtějí navštívit restauraci nebo hospodu, už nemusí mít s sebou potvrzení o bezinfekčnosti. V březnu možná už bude zrušena většina opatření. S největší pravděpodobností ale zůstane povinné pouze nošení respirátorů.

PSALI JSME: TEREZA BRODSKÁ PROMLUVILA O ŽIVOTĚ S OTČÍMEM JAROMÍREM HANZLÍKEM: PROČ HO ZNÁMÁ HEREČKA POVAŽUJE ZA TYRANA

PŘIPOMÍNÁME: MARTINA SÁBLÍKOVÁ ZÍSKALA NA OLYMPIÁDĚ BRONZU: JAK OSLAVILA SVOU MEDAILI ZNÁMÁ SPORTOVKYNĚ

Share