„Rozvolňujete, je to zoufalství, nevíte co dělat“: Schillerová tvrdě zkritizovala vládu a vytkla ministru Bartošovi zvládání pandemie

Alena Schillerová prohlásila, že vláda rozvolňuje, protože neví, jak má dal epidemii řešit. Rovněž zkritizovala zrušení prokazování bezinfekčnosti, protože to snižuje zájem o očkování. Předseda Pirátů ale řekl, že kabinet situaci kontroluje a nastavuje srozumitelný systém pro lidi. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Schillerová vytkla Bartošovi, že situace je nyní ještě horší než v době, kdy opozice kritizovala vládu Andreje Babiše. Neví také, proč kabinet tak spěchá se schválením pandemického zákona.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Rozvolňujete, je to zoufalství, nevíte co dělat. Rozvolňujete, ale zároveň chcete pandemický zákon,“ zdůraznila exministryně financí a zeptala se, jestli vláda potřebuje nouzový stav.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerové vadí, že kroky vlády vedou ke snížení zájmu o očkování, které prosazoval minulý kabinet. Pustila se politička i do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Nezamlouvá se jí, že šéf resortu vyhrožuje vyhlášením nouzového stavu, pokud nebude schválen pandemický zákon.

Bartoš ale vládu začal hájit. „Začali jsme to řešit a chceme to překlopit do rozumného a zvládnutelného režimu. Proto je nutné schválit pandemický zákon, aby se vše převedlo,“ zdůraznil ministr pro místní rozvoj, který dodal, že kabinet komunikuje srozumitelně.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš také řekl, že nový ministr zdravotnictví začal sjednocovat platná opatření a nyní místo 140 stran zůstalo pouze 40.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Nakonec předseda Pirátské strany uvedl, že vláda lidi dál bude motivovat očkovat se a má velkou naději na vakcínu Novavax. Rovněž probíhají přípravy na budoucí vlny koronaviru, aby nebyly pro Česko nebezpečné.

PSALI JSME: VELKÉ STAROSTI OLGY MENZELOVÉ: CO SE NEDAŘÍ VDOVĚ PO SLAVNÉM REŽISÉROVI

PŘIPOMÍNÁME: JAROMÍR JÁGR ZA DVA DNI OSLAVÍ SVÉ PADESÁTÉ NAROZENINY: CO PRO NĚJ PŘIPRAVUJÍ V BRNĚ

Share