„Vláda opakuje svoji mantru, že peníze nejsou. Není to pravda“: Andrej Babiš kritizoval vládu Petra Fialy

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš kritizuje kabinet Petra Fialy. Prohlásil, že noví ministři lžou, když říkají, že stát nemá peníze. Informuje o tom CNN Prima News.

Expremiér na tiskové konferenci po jednání své stínové vlády řekl, že vláda Petra Fialy mluví o šetření, ale „nechápe, že rozpočet je hlavně o příjmech“.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že díky jeho vládě se příjmy státního rozpočtu zvýšily o desítky miliard. Řekl také, že elektronická evidence tržeb byla důležitou věcí.

Kritizoval nový kabinet za to, že nebyly navýšeny platy některých zaměstnanců a že lidem v situaci energetické krize nepomáhá.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pokud by situaci mohla řešit jeho vláda, odpustil by lidem DPH na energie, která činí 21 procent. Současní ministři se však rozhodli, že touto cestou nepůjdou. DPH na energie se proto tento měsíc vrátí.

Kritizoval vládu také kvůli inflaci, kterou nezačala řešit. Vysvětlil, že inflace vznikla i kvůli venkovním vlivům, ale nelíbí se mu, že ministři nedělají nic.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Peníze na to jsou, ale vláda opakuje svoji mantru, že peníze nejsou. Není to pravda,“ uvedl Andrej Babiš. Dodal, že ČR má finance vdobrém stavu.

Dalším důvodem ke kritice byly kompenzační programy. Podle jeho slov podnikatelé nedostali žádnou pomoc od státu. Také se mu vůbec nelíbí program pomoci lidem v době energetické krize.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zkritizoval Fialovu vládu i za to, že dopustila rozpočtové provizorium. Expremiér dodal, že vláda by mohla upravit rozpočet pozměňovacími návrhy.

PSALI JSME: NOVÝM ČLENEM SPRÁVNÍ RADY VZP SE STANE MIROSLAV KALOUSEK: PROTI NÁVRHU SE VYSLOVILI PIRÁTI

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA OZNÁMILA ZRUŠENÍ KARANTÉNY NA 30 DNÍ PRO LIDI, KTEŘÍ PRODĚLALI KORONAVIRUS: MINISTR VÁLEK UVEDL, KDY SE ČESKO MŮŽE VRÁTIT DO NORMÁLU

Share