Většinu výdělku muž věnuje matce a sestře: A to, co mu zbývá, stačí jen na jídlo

Už osm let jsem vdaná žena. Vdala jsem se za Romana. Žijeme stejně jako všichni ostatní. Mám vlastní byt, auto, dobře vydělávám. Vlastní bydlení Roman neměl a nemá, a tak bylo rozhodnuto, že se po svatbě přestěhuje ke mně.

Mezi námi prakticky žádné konflikty nikdy nebyly. Hlavním problémem je rodina mého manžela. Většinu svého platu totiž Roman věnuje matce a sestře, a to, co mu zbývá, stačí jen na jídlo. A tak to vychází, že žijeme na můj plat.

Manžel s manželkou/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Nakonec částečně rozumím a vím, že rodiče potřebují pomoc. Ale Romanova matka, i když je v důchodu, je zcela zdravá a plná síly. Mohla by snadno někde pracovat, kdyby jen měla touhu.

Teď vám vysvětlím, proč moje tchyně tak potřebuje peníze. Nejezdí autobusem, protože nechce zmrznout nebo se stísnit v davu. Potřebuje taxík. Také se neráda obléká na trzích, pouze v obchodech s kvalitním oblečením.

Manžel s manželkou/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Teď k té sestře. Je jí 35 let a nikdy v životě nepracovala. To jí ale nezabránilo v tom, aby porodila dvě děti a podruhé požádala o rozvod. Už jsem na toto téma několikrát mluvila s ním. Asi mi rozumí. Souhlasí s tím, že sponzorovat rodinu neustále nemůže. Měli bychom myslet na vlastní děti.

Manžel s manželkou/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

To jsou však jen slova. Už mě nebaví neustále pracovat a zajišťovat manžela a děti. Ale jinou možnost nemám. Po dlouhých výtkách mi manžel vůbec začal lhát. Říkal, že mu byl snížen plat, nebyla vydána prémie apod. Co mi můžete v takové situaci poradit?

Žena/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: TŘI GENERACE ŽEN: RAKETOVÉ ÚTOKY NA ODĚSU SI VYŽÁDALY ŽIVOT TŘÍMĚSÍČNÍ HOLČIČKY, JEJÍ MATKY A BABIČKY

PŘIPOMÍNÁME: LEOŠ MAREŠ OSLAVIL 46. NAROZENINY: UKÁZAL FOTKU Z DĚTSTVÍ, JAK HO MATKA DRŽELA V NÁRUČÍ

Share