Většina Rusů by podle průzkumu souhlasila i s útokem na země EU: Někteří respondenti zmínili i ČR

Nedávno byl proveden průzkum, podle kterého většina Rusů podporuje potenciální útok na některé členské státy Evropské unie. Někteří respondenti zmínili i Českou republiku. Průzkum provedla ukrajinská společnost Active Group, jejíž zaměstnanci volali Rusům. Zúčastnilo se ho více než 1,5 tisíce lidí. Informuje o tom web TN.cz.

Tanky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dotazovaní nevěděli, že jim volali z Ukrajiny, zaměstnanci společnosti využili dočasná čísla. Podle průzkumu více než 86 procent dotázaných toleruje nebo podporuje potenciální útok na některé členské státy EU.

3 ze 4 dotázaných by schválili útok na Polsko. Pokud jde o Litvu, Lotyšsko a Estonsko, s útokem na tyto země by souhlasilo 41 procent respondentů. S útokem na Česko, Slovensko a Maďarsko by souhlasilo 39,6 procenta lidí.

Tanky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pouze jeden ze čtyř respondentů uvedl, že je kategoricky proti použití jaderných zbraní. Pro asi 40 procent lidí by to bylo přijatelné.

Podle zakladatele společnosti Active Group Andrije Eremenka ti lidé, kteří na otázky odpovídali, byli vůči státům EU dost agresivní. Alespoň měl takový dojem.

Tanky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že mnoho ruských občanů odmítlo hovořit se zaměstnanci společnosti, když se dozvěděli téma průzkumu. Otázky byly napsány tak, že byly použity výrazy ruské propagandy.

Psali jsme:„To se nám opravdu nestalo“: Václav Vydra je spolu s Janou Bouškovou už 38 let. Herec sdílel tajemství, jak udržet lásku

PSALI JSME: ZELENSKYJ VAROVAL: POKUD JEDNÁNÍ S PUTINEM SELŽOU, BUDE TO ZNAMENAT TŘETÍ SVĚTOVOU VÁLKU

PŘIPOMÍNÁME: RUSKÉ ELITY ZVAŽUJÍ SVRŽENÍ PREZIDENTA PUTINA, TVRDÍ UKRAJINSKÉ TAJNÉ SLUŽBY

Share