Veterinář vytvořil útulek pro záchranu životů divokých zvířat

Karen Dallakyan má obrovské srdce a zlaté ruce. Již mnoho let léčí a ošetřuje divoká zvířata, která trpí lidskou krutostí. Takové lidi je třeba nazývat hrdiny, oslavovat je a následovat jejich příklad.

Karen Dallakyan / Zdroj: youtube.com

Dallakyan spolu se svou rodinou zřídil v bývalé laboratoři záchranné centrum pro zvířata a ptáky. Téměř všechna veterinární oddělení jsou obětí mobilních zoologických zahrad. Jeho prvním pacientem bylo tygří mládě jménem Sultán, které léčil asi šest měsíců.

Karen Dallakyan / Zdroj: instagram.com

Mládě bylo ve velmi vážném stavu, ale podařilo se ho zachránit. Majitelé zoo si mládě nechtěli vzít zpět, a tak se přestěhovalo do útulku. Na přilehlém území vybudoval Karen prostorné voliéry, aby v nich svěřenci mohli pohodlně žít.

Karen Dallakyan / Zdroj: instagram.com

Časem se sláva zázračného lékaře dostala až do vzdálených koutů Evropy. Mezi jeho pacienty patřily lišky, rysi, jeleni a další zvířata. Jednou dokázal lékař vyléčit i černého supa.

Karen Dallakyan / Zdroj: instagram.com

Některá zvířata jsou po léčbě vypuštěna do volné přírody, ale jsou i taková, která nejsou schopna žít ve svém přirozeném prostředí. Manželka a děti Karena jej v jeho koníčku podporují a všemožně mu pomáhají. Na pomoc přichází také malý tým dobrovolníků. Lidé, kteří se o útulek starají, nešetří penězi na nákup léků a péči o zvířata.

Karen Dallakyan / Zdroj: instagram.com

PSALI JSME: DÍVKA ŠLA PO PARKU A POTKALA CHLUPATÉHO KAMARÁDA: NYNÍ ŽIJÍ SPOLU

PŘIPOMÍNÁME: NOVOROZENOU ČERNOU PANTERKU OPUSTILA MATKA, ALE DÍKY PÉČI DÍVKY A NEOBVYKLÉHO PŘÍTELE TO PŘEŽILA

Share