„Věřím, že nakonec zvítězí rozum nad propagandou“: Václav Klaus vyzval ke snaze přispět k zastavení konfliktu na Ukrajině

Exprezident Václav Klaus v pondělí 2. května pronesl projev při příležitosti uctění obětí domácího odboje proti nacistické okupaci v Terezíně. Komentoval i současnou situaci na Ukrajině a vyzval všechny, kteří mohou tuto situaci ovlivnit, aby přispěli k tomu, aby válečný konflikt co nejrychleji skončil. Má obavy, že by se tento konflikt mohl v budoucnu stát válkou mezi velmocemi. Informuje o tom CNN Prima News.

Bývalý prezident v Terezíně řekl, že jsme všichni více než 30 let doufali, že v Evropě už k válce nedojde, protože jsme si uvědomili důsledky druhé světové války. Zdálo se, že o válkách budeme číst jen v hodinách dějepisu, ale koncem února se situace změnila.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

K válce navíc došlo v zemi, která je nepříliš vzdálená od České republiky. Prohlásil, že tento konflikt negativně ovlivňuje životy lidí v Česku, i když zde neprobíhají boje.

Vyzval všechny, kteří mají možnost ovlivnit situaci na Ukrajině, aby přispěli k tomu, aby válka skončila co nejdříve. Podle něj je to povinnost pro všechny lidi, pro které je osud Česka, Evropy a celého světa důležitý.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Má jisté obavy, že kvůli nezodpovědnosti politiků by se tento konflikt mohl stát válkou mezi velmocemi. Tyto země mají zbraně hromadného ničení a podobná válka by mohla vést ke konci civilizace.

„Věřím, že nakonec zvítězí rozum nad propagandou, zodpovědnost nad egem namyšlených jednotlivců,“ prohlásil Václav Klaus.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Přál by si, aby někteří lidé hledali řešení této situace, místo toho, aby před kamerami pronášeli projevy. Zůstává však neznámé, jak dlouho budou tito lidé hledat potřebné řešení.

PSALI JSME: „PACIFISTICKÝ PŘÍSTUP JE ZASTARALÝ“: SCHOLZ SLÍBIL, ŽE BUDE POKRAČOVAT V DODÁVKÁCH ZBRANÍ NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: VLASTIMIL VÁLEK NEBYL PŘIPOUTANÝ V AUTĚ: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ TENTO SNÍMEK SMAZAL, ALE BUDE SE TÍM ZABÝVAT POLICIE

Share