Velké štěstí: Největší miminka na světě

Když Britka Jessica Drake porodila dceru o hmotnosti 4,5 kg, jejím rodičům se zdálo, že je to velmi velké dítě. Ale není tomu tak, od největšího novorozence na světě má daleko.

Ilustrační foto. Velké miminko/ Zdroj: YouTube

Syn Anny Batesové (kojenec) 9,98 kg

Celkem „dítěte“ mělo hmotnost skoro 10 kg. Jeho matka Anna Bates, narozená v roce 1846, byla vysoká 241 cm a chlapec, kterého porodila v lednu 1879, měl 71,12 cm. Nikdy nedostal své jméno, všichni mu říkali Babe.

Chlapec bohužel zemřel o 11 hodin později. Když Anně praskla plodový obal, ztratila asi 16 litrů tekutiny.

Anna Bates/ Zdroj: goodhouse.ru

Martin van Beuren Bates, otec dítěte, napsal: „Byl 71 cm dlouhý, vážil 9,98 kg a byl dokonalý. Při narození vypadal jako normální šestiměsíční dítě.“

Sám Martin byl poměrně velký: výšku měl 236 cm, jen o málo kratší než jeho manželka. Oba pracovali v cirkusovém souboru, po dvou letech vztahu se vzali.

Pár měl 13 dětí, ačkoli někteří z nich zemřeli krátce po narození.

Akbar Hasanuddin, 8,7 kg

Akbar Hasanuddin/ Zdroj: goodhouse.ru

V roce 2009 díky čtyřicetiminutovému císařskému řezu porodila 41letá Ani Hasanuddin velkého syna. Navzdory vysokým hladinám glukózy matky a neuvěřitelné velikosti dítěte byly matka i syn v dobrém zdravotním stavu.

Akbar už měl dva sourozence, kteří se také narodili velcí, ale stále nebyli neměly takovou hmotnost.

Otec dítěte Mohamed řekl, že „doufá, že budou moci dítě nakrmit, protože takový hrdina potřebuje více mléka než ostatní děti“.

Admilton dos Santos, 7,7 kg

Admilton dos Santos/ Zdroj: goodhouse.ru

Admilton se narodil dvakrát větší než průměrný novorozenec a stal se místní celebritou, nejtěžším novorozencem v Brazílii.

Admilton se stal pátým dítětem Francesky dos Santos a lékaři pomohli dítěti narodit se císařským řezem. Lékaři se po narození Admiltona obávali o zdraví matky i dítěte – bohužel příčinou jeho velikosti byl Francescův diabetes.

Lékaři uvedli, že dítě mělo stejnou velikost jako šestiměsíční dítě.

Chesner Abels, 7,6 kg

Caitlin Abels, matka čtyř (v té době) dětí, si byla jistá, že čeká dvojčata, ale při porodu ji čekalo překvapení – porodila jednu velkou dívku. Sestřičky se pak přiznaly, že Chesner překonal rekord nemocnice, kde se nikdy nenarodila žádná miminka této velikosti.

Po porodu Caitlin přiznala, že v její rodině byly často velká miminka, ale ne tolik!

PSALI JSME: “JSOU RIZIKOVÍ ZEJMÉNA Z HLEDISKA PRŮBĚHU”: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL, CO SE MŮŽE STÁT SE SENIORY BĚHEM DALŠÍ KORONAVIROVÉ PANDEMII

PŘIPOMÍNÁME: OTEC SAMOSTATNĚ POSTAVIL PRO SVÉ DCERY NÁDHERNÝ DOMEK: JAK VYPADÁ UVNITŘ

Share