Věk jsou jen čísla: 71letá žena má 30 rekordů v neobvyklém sportu

Podle slov šampionky nyní vypadá a cítí se lépe než před 40 lety.

Mary Duffy z Connecticutu začala chodit do posilovny ve věku 59 let. Ten rok ztratila matku a truchlila nad ztrátou. Poté, co se vzpamatovala, rozhodla se změnit. Jednoho dne se podívala na svůj odraz a nepoznala se. Mary nebyla spokojená se svým vzhledem, opravdu chtěla zhubnout, ale kardio trénink jí nedělal potěšení.

Zalíbil se jí ale silový trénink. Během prvního roku Mary zhubla téměř 25 kilogramů. Její osobní trenér – Bobby Calabrese, který viděl její úspěch, jí navrhl, aby šla na silový trojboj nebo powerlifting. Již 12 let po sobě zvedá žena „železo“ 20 hodin týdně – někdy těžší než to, co berou muži čtyřikrát mladší, než ona.

V roce 2014 se Mary ve věku 64 let přihlásila do své první soutěže. Od té doby vytvořila Mary Duffy 30 národních a světových rekordů ve své věkové a váhové kategorii, včetně zvedání mrtvého tahu 113 kg, 56 kg bench pressu a 79 kg během dřepů.

„Jak stárneme, budování svalové hmoty je obtížnější. Ale když vidím, co dělám, mám ještě více síly trénovat,“ říká.

Podle Mary, nyní v 71 letech, potěšena podívat se na sebe do zrcadla. „Jsem ve své nejlepší kondici. Vypadám a cítím se lépe než před 40 lety,“ přiznala se žena. Přes své vynikající úspěchy v posilování a vytáhlé tělo žena často uslyší, že je „příliš stará“ na to, aby sportovala. Mary se ale snaží ignorovat rozzlobené komentáře.

Dostává mnohem pozitivnější zprávy – od lidí, které její zkušenost inspirovala k tomu, aby začal člověk cvičit, aby se staral o své tělo. Pozitivní zpětná vazba od blízkých i neznámých Mary přesvědčí, že dělá všechno správně, a motivuje ji, aby šla dál.

„Nechci vypadat jako 70letá babička, protože se na ni necítím. Budu nadále se rozvíjet v powerliftingu, dokud se dokážu pohybovat. A i když nebudu moci účastnit závody, stále budu trénovat a udržovat své tělo v dobré kondici,“ říká Mary.

ČTĚTE TAKÉ: VE SVÝCH 19 LETECH VÁŽIL VÍCE JAK 150 KILOGRAMU: JAK DNES VYPADÁ MUŽ, KTERÝ PŘED 13 LETY ZÍSKAL PRVNÍ MÍSTO NA SHOW PRO LIDI S NADVÁHOU

PSALI JSME: ŽENA ZVEŘEJNILA FOTOGRAFII MUŽE V TĚLOCVIČNĚ: BYL ZATČEN, MÁ DLUH PŘES 4 MILIONU KORUN KVŮLI SVALŮM

Share