Vedení hnutí STAN našlo kandidáta na ministra školství: musel by ho schválit celostátní sněm hnutí

Vedení hnutí Starostové a nezávislí doporučilo kandidáta na nového šéfa resortu školství. Podle mluvčí STANu Sáry Beránkové bude muset o novém kandidátovi rozhodnout celostátní výbor hnutí STAN. Rozhodnutí by mělo padnout v pátek večer. Informuje o tom CNN Prima News.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Mluvčí hnutí STAN uvedla, že jméno kandidáta zatím zveřejněno nebude, protože nejprve ho chce hnutí představit koaličním partnerům. Vedení vybralo jednoho ze tří kandidátů.

V pondělí by předseda vlády Petr Fiala (ODS) chtěl prodiskutovat kandidáta s hlavou státu Milošem Zemanem.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan začátkem tohoto týdne řekl, že kandidát nebude mimo hnutí. Média také informovala, že několik poslanců za STAN už odmítlo řídit resort školství.

Vít Rakušan ale nevyloučil, že ministrem školství by se mohl stát Robert Plaga, který už vedl toto ministerstvo a teď je náměstkem ministra školství. Plaga ale není členem hnutí STAN a v minulosti byl ministrem za hnutí ANO.

Petr Gazdík / Zdroj: youtube.com

Současný šéf resortu školství Petr Gazdík rezignoval na svou funkci k 30. červnu. Rozhodl tak kvůli vazbám na podnikatele Michala Redla, kterého policie obvinila v kauze Dozimetr. Tato korupční kauza patří v posledních dnech k nejdiskutovanějším tématům české politiky.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ SE VYJÁDŘIL KE KORUPČNÍ KAUZE, KTERÁ SE TÝKÁ HNUTÍ STAN: VYZVAL BY STANISLAVA POLČÁKA K REZIGNACI

PŘIPOMÍNÁME: PETR FIALA SE SETKAL S JENSEM STOLTENBERGEM: „NAŠE ZÁSOBY ZBRAŇOVÝCH SYSTÉMŮ SE TENČÍ,“ UVEDL PREMIÉR

Share