Vědci zjistili, že majitelé psů prý žijí déle: jak to vysvětlují

Jedním z faktorů, které přispívají ke zvýšení délky života, je samotna přítomnost psa, což znamená přátelství majitele a domácího mazlíčka. Vědci zjistili, že majitelé zvířat mají větší pravděpodobnost, že budou žít déle než lidé, kteří nikdy neměli tyto domácí mazlíčky.

Pes / ilustrační foto / Zdroj: instagram.com

„Přispívá ke zlepšení hned několika ukazatelů lidského zdraví, od psychiky až po systém srdce a cév,“ uvedla americká vědkyně, profesorka na Lékařské fakultě Tulainské univerzity Kate Ferdinandová.

Argumenty zveřejnil deník Express.

Pes / ilustrační foto / Zdroj: vmiresobak.com

„Pokud jste majitelem psa, můžete se těšit na delší život. Chcete-li žít déle, stačí jen pravidelně venčit svého mazlíčka,“ řekla profesorka Ferdinandová.

Pes / Zdroj: ukr.media

S odvoláním na výsledky studie vědec konstatuje: u majitelů psů je riziko úmrtí z jakékoli příčiny sníženo o 24%. Podle odborníka to lze částečně vysvětlit zvýšenou fyzickou aktivitou v důsledku procházek se psem několikrát denně.

Pes / ilustrační foto / Zdroj: purina-dogchow.ru

„Venčení psa 20 až 30 minut denně, jeho majitel nedobrovolně dodržuje normu doporučenou kardiology mírné fyzické aktivity. To zlepšuje celkový stav kardiovaskulárního systému. Majitelé psů méně často umírají na srdeční choroby ve srovnání s těmi, kteří je nevlastní,“ řekla vědecká pracovnice.

Navíc dobré vztahy s domácím mazlíčkem mají velmi příznivý vliv na duševní zdraví. Kromě toho domácí zvířata pomáhají lidem cítit se ve svém vlastním domě bezpečněji, fit a milovaní.

Pes / ilustrační foto / Zdroj: vmiresobak.com

Kromě toho, přítomnost psa umožňuje rozšířit sociální komunikace, navazovat komunikaci s ostatními lidmi, což je důležité pro zachování kognitivních dovedností je jednou ze základních podmínek dlouhé životnosti.

Mnohé studie ukazují, že procházky se psem snižují hladinu stresu člověka, snižují krevní tlak, snižují riziko astmatu, alergií, cukrovky. A to vše je jistě pozitivní vliv na délku života.

Pes / ilustrační foto / Zdroj: purina-dogchow.ru

PSALI JSME: PES CHTĚL UPOUTAT POZORNOST SVÉHO MAJITELE: POUZE RULIČKA OD TOALETNÍHO PAPÍRU Z NĚJ UDĚLALA TRUMPETISTU A KRÁVU SOUČASNĚ

PŘIPOMÍNÁME: PES MAJITELKU PROBUDIL ŠTĚKÁNÍM, ALE NEUDĚLAL NIC ŠPATNÉHO: ŠTĚKÁNÍ V NOCI Z NĚJ UDĚLALO SUPERHRDINU A ZACHRÁNILO ŽENĚ ŽIVOT

Share