Věci, které se nelíbí seniorům ze všeho nejvíc: Co to jsou zač

Víte, co je na stárnutí nejhorší? Stáváš se neviditelným. Když jste mladý, nějak tě lidi označují: jste krásný, ošklivý, silný, přitažlivý, děsivý, sexy… s věkem to všechno prochází. Staneš se dalším staříkem ve starém saku. Stáváš se neviditelným. Průhledným…

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Staří lidé jsou bezejmenný svět.

Je to tak. Jediným individuálním rysem pro starší lide se stává věk. Všimněte si, že o starcích se nemluví: je to inženýr nebo to je účetní. Říká se, že je mu 76 a ji už je pod 80 let.

Starší žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Po dosažení určitého věku se počet lidí, kteří mohou staršího člověka znát, vědět kým člověk byl, co umí, co miluje, jak žije, dramaticky snižuje. Jeho přátelé, kolegové, buď zemřeli, nebo se stali stejně neviditelnými. Vycházejí z domu jen do nejbližšího obchodu a přestávají se scházet se svými kamarády.

Starší paní / ilustrační foto / YouTube

Děti se svým kruhem kamarádů odešly přes půl města bydlet do jiného domu a mají rádi rodiče jen po telefonu. A dům, ve kterém starší lide je neúprosně naplněn novými sousedy. A v obchodě už nezbyla žádná známá prodavačka.

Nové lide domu ví o seniorech jen číslo bytu a věk. Dvě čísla. Koho zajímají čísla? V nejlepším případě pomůžou přinést tašku a dát ji u dveří. A co se děje za dveřmi, nikoho už nezajímá.

Starší žena / Ilustrační foto / Zdroj: pro-vozrast.ru

PSALI JSME: CO SE MŮŽE ZDRAŽIT V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ: ZMĚNA SE PRAVDĚPODOBNĚ DOTKNE KAŽDÉHO OBČANA

PŘIPOMÍNÁME: VNUČKA SOTVA OTEVŘELA MEDAILON ZESNULÉ BABIČKY A OBSAH JASNĚ UKÁZAL, ŽE ŽÁDNÉ DĚDICTVÍ NEUVIDÍ

Share