Co se může zdražit v nejbližší době: Změna se pravděpodobně dotkne každého občana

Docela dlouhou dobu v České Republice byla výrazně omezená ekonomika, a s tím související podniky, které státní ekonomiku podporují. To vše nastalo kvůli snaze vlády zastavit šíření infekční nemoci covid-19.

Helena Horská/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od dubna ale vládní zástupci pomalu uvolňují přísná opatření, která působila ještě od konce loňského roku. Obyvatelstvo muselo je dodržovat, a mnoho podniků muselo omezit sortiment výrobku na prodej či mít zavřeno.

Praha/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Momentálně většina provozoven, které drive měly zavřeno, již mohou zahájit svou práci. Obyvatelstvo ČR může zase utrácet za produkty a služby. Ekonomka Helena Horská předpokládá, že Češi se nevyhnou zvyšování daní. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Helena Horská/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Důvodem, proč se mohou daní zvýšit je to, že aktuálně je tuzemsko v docela nepříznivém stavu poté, co utratilo velkou částku peněz, aby překonat nemoc. Česko má dluhy, které potřebuje vrátit.

Praha/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Pokud vláda dostojí svým slibům, za dva roky máme vyšší daně z příjmu zase zpátky,“ uvedla ekonomka Helena Horská na jaře v březnu.

ČTĚTE TAKÉ: SCHILLEROVÁ PROZRADILA, NA KOLIK STÁTNÍ ROZPOČET VYJDE ZVYŠOVÁNÍ DŮCHODŮ: ODMÍTÁ OBVINĚNÍ OPOZICE, ŽE JE TO PŘEDVOLEBNÍ TRIK

PSALI JSME: MIROSLAV KALOUSEK:“VLÁDA ZASPALA CHYTROU KARANTÉNU. TEĎ ANI NENÍ SCHOPNÁ POSKYTNOUT ZEMI JEJÍ ROZPOČET“, PŘEDSEDA TOP 09 UVEDL, ŽE NÁVRH ROZPOČTU NA ROK 2021 BY SE DAL VYHODIT, NEBUDOU HO PODPOROVAT

Share