Schillerová prozradila, na kolik státní rozpočet vyjde zvyšování důchodů: odmítá obvinění opozice, že je to předvolební trik

Ministryně financí Alena Schillerová odpověděla na otázky, které se týkají zvyšování důchodů v příštím roce, a jaký to bude mít dopad na státní finance. Píše o tom tn.nova.cz.

Příští rok deficit státního rozpočtu dle návrhu bude činit 390 miliard korun. 10 miliard pak bude státní kasu stát zvýšení penzí nad rámec zákonné valorizace.

Alena Schillerová/Zdroj: youtube.com

Ministryně zdůraznila, že částka 390 miliarda je pro ni strop, a pokud se tam nevejdeme, bude se škrtat na výdajích.

Schillerová říká, že valorizace letos není tak vysoká, jako v předchozích letech, a proto vláda rozhodla, že penzistům přidá 300 korun navíc.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Říct, že si nemůžeme dovolit jim přidat o tři stovky, mi přijde velmi asociální,“ tvrdí další ministryně Jana Maláčová. Šéfka resortu práce a sociálních věcí dodává, že se ceny na všechno zvyšují a nechce, abychom lidi štvali proti sobě.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Tento krok se nezdá opozici, která říká, že vláda uplácí voliče před volbami. Schillerová však vysvětlila, že volby máme často a opoziční strany by toto mohly říkat pokaždé.

Ministryně však nedokáže odhadnout, jak dopadnou volby na podzim a jak skončí hlasování ve Sněmovně o vyslovení nedůvěry vládě. To proběhne již ve čtvrtek.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Nabídku zůstat v ministerském křesle by při tom přijala. O kandidování na prezidentku ale zatím neuvažuje, i když se ji na to prý mnoho lidí ptá.

„Mám jen jednu ambici, a to dokončit svou misi ve vládě. Žiji tady a teď,“ ukončila Schillerová.

PSALI JSME: ROMAN ŠMUCLER SE NECHAL OČKOVAT A OCHRNULA MU PŮLKA OBLIČEJE: „ČEKAL JSEM TO, TAKŽE JSEM SE RADIL DOPŘEDU“

PŘIPOMÍNÁME: OBROVSKÁ PROMĚNA BÝVALÉHO POSLANCE DOMINIKA FERIHO: PO REZIGNACI NA POSLANECKÝ MANDÁT SE ROZHODL ZMĚNIT SVŮJ ÚČES

Share