Ve vládě řekli, jak bude vypadat případný lockdown: prodloužit by se měl i nouzový stav

Ministr vnitra Jan Hamáček sdělil, že vláda bude žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do konce března. Před tím bude chtít, aby poslanci zrušili usnesení o jeho ukončení 27. února. Kabinet také jednal o zavedení dalších opatření. Vláda se také dle slov Andreje Babiše bude bavit o tvrdém lockdownu. Informuje o tom web idnes.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Víceméně se vrátíme k opatřením z první vlny, z března,“ prohlásil premiér s tím, že díky lockdownu vláda chce omezit kontakty lidí.

Ve čtvrtek podle Hamáčka vláda bude dál jednat o zavedení potřebných opatření. Konzultace prý budou probíhat i s opozicí. Řekl to vicepremiér Jan Hamáček.

O tvrdém lockdownu se mluví od začátku týdne a někteří odborníci řekli, že je nezbytný. Omezit by se mohl pohyb na 20 km od bydliště a povolen by byl pouze prodej nutného zboží. Omezení by trvaly až tři týdny.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák předpokládá, že kabinet by neměl zastavit chod firem a průmyslu. Také věří, že bude pokračovat kamionová doprava přes hranice.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že se kvůli lockdownu mohou uzavřít mateřské a některé základní školy. Dalším opatřením bude nošení respirátorů a testování v zaměstnání.

Šéf resortu průmyslu a obchodu Karel Havlíček zdůraznil, že vláda od 1. března bude přispívat firmám až na 4 testy na jednoho zaměstnance měsíčně. Tím chce vláda nastartovat plošné testování ve firmách.

Příspěvek by měl být ve výši 60 korun na test a pozitivní zaměstnanci budou hlášení na hygienu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vláda rovněž zakazuje vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu jihoafrické a brazilské mutace. Omezení potrvá od 26. února do 11. dubna.

PSALI JSME: DO POLSKA S NEGATIVNÍM TESTEM, JINAK KARANTÉNA: POLSKÁ VLÁDA ZPŘÍSŇUJE VSTUP DO ZEMĚ PRO ČECHY A SLOVÁKY

PŘIPOMÍNÁME: KOLIK A KDE VYDĚLÁVAJÍ ČEŠI NEJVÍCE: POLOVINA BERE POD 29 000 ČISTÉHO

Share