Kolik a kde vydělávají Češi nejvíce: polovina bere pod 29 000 čistého

Kolem padesáti procent Čechů vydělává méně než 29 000 Kč čistého. Desetina lidí má hrubý plat pod 21 066 korun, což znamená, že měsíčně dostanou pouze 17 900 Kč čistého. Statistiku zveřejnil web Platy.cz.

Medián platů v ČR se minulý rok zastavil na 36 503 korunách hrubého, což znamená, že polovina občanů dostává méně, než je tato částka.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V minulých letech platilo pravidlo, že lidé v Praze vydělávají mnohem více, než v ostatních regionech. Nyní se to ale mění a hlavní město dohánějí jiné aglomerace.

Mzda v Praze nyní činí téměř 43 tisíc korun. U deseti procent lidí je průměrná mzda 24 809 Kč. Desetina nejlépe placených zaměstnanců má průměrný plat téměř 73 tisíc korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mediány platů v Plzeňském, Středočeském a Jihomoravském kraji pohybují kolem 35 tisíc korun. Na opačném konci jsou Karlovarsko a Olomoucko, kde medián je medián pod 30 000 Kč.

Portál také uvádí, které pozice jsou u nás nejlépe a nejhůře placené. Nejméně dostává vrátný, šička či uklízečka.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Naopak nejlépe placení jsou vrcholoví manažeři. Generální ředitelé mají průměrnou mzdu nad 160 tisíc korun.

PSALI JSME: DO POLSKA S NEGATIVNÍM TESTEM, JINAK KARANTÉNA: POLSKÁ VLÁDA ZPŘÍSŇUJE VSTUP DO ZEMĚ PRO ČECHY A SLOVÁKY

PŘIPOMÍNÁME: POLICEJNÍ PREZIDENT JAN ŠVEJDAR PROZRADIL, JAK BUDOU POLICISTÉ OD ČTVRTKA KONTROLOVAT NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ A ROUŠEK: ZA PORUŠENÍ OPATŘENÍ HROZÍ POKUTA AŽ 20 TISÍC KORUN

Share