Vakcinovat lidi proti koronaviru by mohli lékárníci a stomatologové: poslanci návrh schválili, i když opozice byla proti

Poslanci v úterý v úvodním kole podpořili novelu o ochraně veřejného zdraví. Podle této novely by se lidé mohli nechat naočkovat proti koronaviru v lékárnách nebo v ordinacích zubařů. Návrh nyní bude muset projednat zdravotnický výbor. Informuje o tom CNN Prima News.

Návrh kdysi předložila ještě vláda Andreje Babiše (ANO). Podle novely by vakcinovat lidi proti koronaviru mohli všichni poskytovatelé zdravotních služeb.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) existuje riziko, že na podzim by mohla začít nová vlna. To by umožnilo očkovat více lidí, pokud by to bylo potřebné.

Dle Bohuslava Svobody (ODS) není tento zákon dopracovaný a vznikl za jiné situace. Upozornil, že podle současné verze by lékárníci nebo stomatologové mohli vakcinovat lidi bez odborného dohledu.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Poslankyně Věra Adámková (ANO) řekla, že očkování v lékárnách a ordinacích zubařů není nyní vhodné či nezbytné.

„Očkování by mělo patřit výhradně do ordinace lékaře, který pacienta zná,“ uvedla poslankyně Karla Maříková (SPD). Nepodařilo se jí prosadit zamítnutí novely.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

Poslanec Julius Špičák (ANO) se snažil prosadit vrácení předlohy k dopracování, ale to se mu také nepodařilo.

PSALI JSME: VLADIMIR PUTIN ROZHODL, DO KDY BY MĚLA SKONČIT INVAZE NA UKRAJINU: RUSKÁ ARMÁDA ZMĚNILA STRATEGII

PŘIPOMÍNÁME: „TO SE BOHUŽEL NESTANE,“ ŘEKL VOLODYMYR ZELENSKYJ O VSTUPU UKRAJINY DO NATO

Share