Při nákupu nové pračky se každý okamžitě rozhodne, na které místo zásobníku se misí sypat prací prášek. Ale na co jsou tam až 3 sekce?
1. Ten oddíl, který je označen jedničkou, římskou nebo arabskou, písmenem A, je pro namáčení prádla.
2. Sekce označena dvojnou je potřebná k přidání prostředku do hlavního prádla, prakticky všechny režimy bez namáčení používají prášek nebo prací prostředek z tohoto prostoru.
3. Oddíl označený hvězdičkou, vločkou nebo květinou je určen pro další prostředky: bělidla, aviváže, oplachovače.
Mimochodem, i když je zásobník během praní lehce vytažen z pračky a to se může stát kvůli vibracím, práci prostředek se stejně dostane do pračky, tak jak voda ho spláchne.
Rozdělení je třeba, aby se prostředky nesmíchali dohromady. Tak pračka dostane čistič pro namáčení prádla, a také se práci prášek nesmíchá s aviváži, který je třeba pro opláchnutí prádla.
Režimy
Žádná hospodyně nepoužívá všechny desítky režimů, které jsou uvedeny na pračce, většina z nich není nic víc než marketingový tah.
Zkušení majitelé praček jednoduše vystavují požadovanou teplotu, obvykle je to 30-90C nebo bez ohřevu, označují typ tkaniny a zapadají prací stroj.
Teplota je zvolena podle typu tkáně nebo nečistot, například mastné skvrny odcházejí v horké vodě a třeba krev pouze ve studené.
Typ tkaniny určuje algoritmus otáčení, například u jemných tkanin se buben otáčí plynuleji. Stačí jen tedy si vybrat vhodný pro vás práci prostředek a máte hotovo.
PSALI JSME: CHLAPÍK MÁLEM DOSTAL ZÁCHVAT, KDYŽ VIDĚL, KDO NA NĚJ ZÍRÁ Z PRAČKY
PŘIPOMÍNÁME: JAK ODSTRANIT PLÍSEŇ A VYČISTIT GUMU V PRAČCE